هدف از یادگیری اندنوت

ندانسته های برنامه endnote | معرفی برنامه endnote

اگر مشغول جمع آوری اطلاعات برای نوشتن پایان نامه یا پروپوزال تحقیقاتی خود هستید، احتمالاً اسم برنامه endnote به گوشتان خورده است. این نرم افزار که محصول شرکت تامسون رویترز (Thomson Reuters) است، برنامه ای کامپیوتری جهت ذخیره و سازماندهی منابع مورد استفاده در روند پژوهش است. با کمک این برنامه می توان منابعی که برای نوشتن یک پروپوزال تحقیقاتی، پایان نامه، مقاله، کتاب و یا هر نوشته تحقیقاتی دیگری نیاز است را مدیریت و در قالب یک فایل نوشتاری ذخیره می کند.

کاربردهای برنامه endnote

برنامه endnote دارای فرمت مجلات مختلف است بطوری که به شما اجازه می دهد منابع مقاله خود را، به صورت اتوماتیک تنظیم کنید. این برنامه با قابلیت Literature Review ، کامل ترین بررسی منابع را روی پروپوزال یا پایان نامه شما انجام می دهد تا بار این قسمت از کار را از دوش شما بردارد. از دیگر کاربردهای این برنامه ، طبقه بندی برای دسترسی به منابع و مطالعه ی آنهاست. این قابلیت به همراه جستجوی آسان منابع پژوهشی مورد استفاده در مقالات، سرعت انجام امور را افزایش خواهد داد.

پیدا کردن متن کامل مقالات (Full Text) از دیگر ویژگی های برنامه endnote است. طبقه بندی اشکال، جداول و سایر فایل ها نیز در این برنامه به سادگی صورت می گیرد. تمرکز عمده این نرم افزار بر روی بخش منابع و فهرست آنهاست. به همین خاطر برنامه endnote ویژگی وارد کردن اطلاعات منابع از طریق فایل PDF را هم داراست. علاوه بر آن می توان تنها با یک کلیک فرمت منابع مقاله را برا اساس مجلات مختلف تغییر داد.

نسخه های برنامه endnote

برنامه endnote

این برنامه در سه نسخه مختلف ارائه شده است. نسخه تحت وب، نسخه مخصوص موبایل و نسخه رومیزی اندنوت.

۱٫ نسخه تحت وب (EndNote Web)

اگر مایل به نصب این برنامه روی دستگاه کامپیوتر یا موبایل خود نبودید، می توانید از نسخه تحت وب برنامه اند نوت استفاده کنید. نسخه تحت وب این برنامه با عنوان Endnote web از طریق پایگاه اطلاعاتی ISI به صورت رایگان در اختیار تمام کاربران قرار گرفته است. یکی از مهمترین قابلیت های این نسخه این است که به شما اجازه می دهد هر کجا با هر پلتفرمی که خواستید به آن دسترسی داشته باشید و بدون نیاز به ابزارهای ذخیره سازی که کتابخانه تان در آن قرار دارد، از این برنامه استفاده کنید.

۲٫ نسخه مخصوص موبایل

نسخه ای که برای موبایل ها در نظر گرفته شده است، در دو ورژن Windows mobile و pocket pc به عرضه رسیده است. نسخه ساده شده برنامه endnote برای ویندوزهای تلفن های همراه و کامپیوتر های جیبی تعبیه شده است. توجه داشته باشید که ممکن است برخی از امکانات پیشرفته این برنامه در نسخه موبایل وجود نداشته باشد. اما به عنوان یک کتابخانه ی همراه، تمامی منابع مورد نیاز شما را شامل خواهد شد.

۳٫ نسخه ی رومیزی اندنوت (EndNote Desktop)

کامل ترین نسخه این برنامه، نسخه ای است که می توانید روی رایانه های شخصی خود نصب کنید. این ورژن از برنامه تمامی امکانات را شامل می شود و می توان خروجی های آن را روی کامپیوتر به عنوان یک فایل ذخیره نمود.

0 پاسخ

دیدگاه خود را ثبت کنید

تمایل دارید در گفتگوها شرکت کنید؟
در گفتگو ها شرکت کنید.

پاسخی بگذارید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *