ارتباط موثر در محل کارتوسعه فردیراهنمای ثروت و موفقیت

معرفی کتاب توسعه مهارتهای فردی و حرفه ای

اگر به دنبال رشد در موقعیت‌های اجتماعی و شغلی خود هستید، احتمالاً نام کتاب توسعه مهارتهای فردی و حرفه ای را شنیده‌اید. این کتاب را در ایران انتشارات جادوی قلم چاپ کرده که در زمینه توسعه فردی و مباحث مرتبط با کسب و کار، عناوین دیگری نیز منتشر نموده است. کتاب توسعه مهارتهای فردی و حرفه ای نوشته مانموهان جوشی، به تمامی افرادی که به دنبال پیدا کردن روش‌هایی برای تطبیق خود با جوامع مختلف هستند، توصیه می‌شود.

درباره نویسنده کتاب، مانموهان جوشی

از این نویسنده کتب دیگری در زمینه منابع انسانی و توسعه فردی در ایران به چاپ رسیده است. توسعه مهارتهای فردی و حرفه ای او به طور خاص به دلیل عمومی‌تر بودن مباحث آن، بیشتر مورد توجه عموم قرار گرفته است. کتاب مهارت‌های مدیریتی، نحوه برخورد با مدیر، اصول مدیریت استراتژیک و مهارت‌های اداره کردن از جمله کتاب‌های این نویسنده است.

درباره کتاب توسعه مهارتهای فردی و حرفه ای

در این کتاب، ضمن آشنایی با انواع مهارت‌های فردی و حرفه ای که هر شغلی باید در دنیای امروزی داشته باشد، به سراغ عوامل موثر بر رشد شخصیت می‌رویم. اگر چندان با مهارت‌ها و پتانسیل‌های خود در بسترهای گوناگون از جمله فضای کاری مطلع نیستید، این کتاب می‌تواند راه برای شما هموار کند. طبق گفته نویسنده این کتاب، مهارت‌های نرم مانند نحوه برخورد با افراد و انجام کار تیمی، بیشتر از مهارت‌های سخت مانند کارهای فنی می‌تواند در توسعه فردی و حرفه‌ای افراد موثر باشد.

این کتاب را هم مطالعه کنید – خرید از دیجی کالا

البته تاکید می‌کند که مهارت‌های نرم به تنهایی نمی‌توانند کافی باشند. پس تصور نکنید که بدون هیچ فن و مهارت تکنیکال و صرفاً با مهارت‌های مذاکره و امثالهم، می‌توانید در فضای رقابتی کاری امروزی دوام بیاورید. هر دو این مهارت‌ها در کنار هم و مکمل یکدیگر هستند. کتاب توسعه مهارتهای فردی و حرفه ای به شما نشان می‌دهد که گرچه بهترین زمان کسب این مهارت‌ها در دوران دانشجویی و قبل از تمام کردن تحصیلات دانشگاهی است اما هیچوقت برای توسعه فردی دیر نیست.

خلاصه‌ای از کتاب توسعه مهارتهای فردی و حرفه ای

در این کتاب ابتدا به معرفی مهارت‌های نرم پرداخته می‌شود. بعد از آشنایی شما با مهارت‌های نرم، نویسنده کمی درباره ضرورت این دسته از مهارت‌های فردی توضیح می‌دهد که در نهایت به مساله رشد شخصیت می‌رسد. در کنار توضیح بیشتر درباره انواع شخصیت، با اهمیت رشد شخصیت فردی و رسیدن به خودآگاهی آشنا می‌شوید. برای گام برداشتن در این مسیر یکی از روش‌ها، استفاده از سیستم تجزیه و تحلیل SWOT است.

اینجاست که با نقاط قوت و ضعف خود آشنا می‌شوید و فرصتی پیدا می‌کنید برای هدف گذاری. از آنجایی که شاید هدف گذاری برای خوانندگان کتاب توسعه مهارتهای فردی و حرفه ای چندان واضح نباشد، نویسنده انواع اهداف را بررسی می‌کند و شما با مفهوم اهداف هوشمند یا SMART آشنا می‌شوید.

بعد از سپری کردن این بخش‌ها، در کتاب توسعه مهارتهای فردی و حرفه ای به مبحث خلاقیت خواهیم رسید. این مفهوم در کنار مفهوم نوآوری دو موردی هستند که باید برای پیشرفت مهارت‌های فردی و حرفه‌ای خود بدانید. نویسنده هم به موانع خلاقیت می‌پردازند هم روش‌هایی برای ایجاد و گسترش آن معرفی می‌کند.

این کتاب را در دیجی کالا ببینید

بعد از اینکه توانستید خلاقیت درون خود را شکوفا کنید، نویسنده شما را با انواع افراد و ارزش‌های انسانی متفاوت آنها آشنا می‌کند. در این روش تبدیل شدن به مدل نقش مورد نظر خود را یاد می‌گیرید و آماده می‌شوید تا به سراغ یادگیری مهارت‌های ارتباطی بروید. کتاب توسعه مهارتهای فردی و حرفه ای به دقت و مرحله به مرحله شما را با ابعاد مختلف وجودی‌تان آشنا می‌کند.

اگر قصد دارید در هر بعد از زندگی خود پیشرفت را احساس کنید، این کتاب را به شما پیشنهاد می‌کنیم. در ادامه بخش‌هایی از این کتاب ارزشمند را باهم می‌خوانیم.

سبک رهبری دموکراتیک یا مشارکتی چیست؟

این سبک رهبری دموکراتیک، که طبیعتا مشارکتی نیز هست، در میان رهبران محبوب است؛ زیرا آن را مردم‌گرا می‌دانند. اگر تصمیمی گرفته شود، تمام موضوعات مورد بحث به وسیله کل گروه مورد بحث قرار می‌گیرند. رهبر فقط ورودی را تسهیل می‌کند. او از تصمیمات اعضای خود برای غنی‌سازی خود استفاده می‌کند. این سبک اگرچه در همه فعالیت‌ها وجود ندارد اما در بیشترشان به کار می‌رود. با این حال، رهبر روشن می‌کند که اگر کارکنان نمی‌توانند تصمیم بگیرند، او حق دارد این کار را بکند.

تحت این سبک رهبری، اعضای کارکنان همیشه از آنچه که در محل کار رخ می‌دهد مطلع هستند. هر دو نمایندگان و اعضای واقعی برای رسیدن به نتایج با یکدیگر تمرین می‌کنند. مولینز (2004) سبک رهبری دموکراتیک را توضیح می‌دهد که همان‌طور که اشاره گردید، اگر ارتباطات بین فردی بر پایه‌ای صحیح انجام شود، کار به طور خودکار انجام می‌شود.

این یک سبک رهبری تیمی است که نگرانی برای تولید و نگرانی برای مردم را در سطح بالایی با هم ادغام می‌کند. بر کار گروهی تاکید شده و هدف‌گرا است.

به طور خلاصه، سبک رهبری دموکراتیک بر مشارکت گروه و رهبر در دستیابی به اهداف و غایت‌های سازمان تاکید دارد. این رهبر دموکراتیک قدرت و اقتدار را از پیروان خود می‌گیرد. از سوی دیگر، او از طریق اعمال مهارت‌ها و ایده‌های اعضای سازمان عمل می‌کند و هوشیار است که مسئولیت را به آن‌ها واگذار کند. اما این رهبر دارای مجوز تصمیم‌گیری نهایی است حتی اگر همه اعضا کارهای اساسی را که منجر به تصمیم‌گیری شده‌اند انجام دهند.

معرفی چند کتاب توسعه مهارتهای فردی و حرفه ای دیگر

بعد از خواندن این کتاب، توصیه ما به شما، خرید و مطالعه کتاب عادت‌های اتمی، برای تغییر عادت‌های فردی و حرفه‌ای بد به عادت‌های مثبت و موثر است.

کتاب عادت های اتمی را از دیجی کالا بخرید

همچنین می‌توانید کتاب لینچ پین یا مهره حیاتی از ست گاردین را از طریق لینک زیر از دیجی کالا تهیه کنید و آن را مطالعه نمایید. این کتاب که در پادکست بی پلاس هم منتشر شده است، می‌تواند شما را از یک نیروی کار ساده، به یک فرد غیر قابل جایگزین تبدیل کند.

توضیحات کتاب مهره حیاتی را از اینجا ببینید

اگر هرکدام از این کتاب‌ها را مطالعه کردید، خوشحال می‌شویم نظرتان را درباره آنها در بخش نظرات برای ما بنویسید.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

دکمه بازگشت به بالا