توسعه فردیعادات موفقیتمهارت های زمانبندی کارها

با مهارت های مدیریت فردی آشنا شوید

اگر در حرفه‌ای که به آن علاقه دارید به موقعیتی رسیده‌اید که لازم است مسئولیت‌های بیشتری را برعهده بگیرید باید برای رسیدن به اهداف خود یکسری از مهارت های مدیریت فردی را در خودتان پرورش دهید. مهارت های مدیریت فردی شما باعث می‌شود که تیمی پر انگیزه و کارآمد تشکیل دهید و برای رسیدن به اهداف‌تان تلاش کنید. در این مقاله از مجله مدنویس می‌خواهیم به برخی از مهارت های مهم مدیریت فردی اشاره کنیم. با ما همراه باشید.

مهمترین مهارت های مدیریت فردی

مهارت های ارتباطی

یکی از مهمترین انواع مهارت های مدیریت فردی برقراری توانایی ارتباط با افراد تیم، مشتریان و همچنین همه افراد و گروه‌هایی است که به واسطه شغل‌تان با آنها ارتباط دارید. یک مدیر عالی باید بتواند با اعتماد به نفس به طور کامل اهداف سازمان، گزارش‌های موجود و پروژه‌های قابل تحویل را اطلاع رسانی کند؛ چه لازم باشد شما ایده‌هایتان را با دیگران به اشتراک بگذارید و چه به بررسی مشکلات تیم‌تان بپردازید لازم است که چگونگی برقراری ارتباط با اطرافیان‌تان و صریح و صادق بودن با آنها را یاد بگیرید.

برای خرید این کتاب از دیجی کالا کلیک کنید

مهارت تصمیم گیری

شما به عنوان یک مدیر در جایگاهی قرار دارید که مدام از شما خواسته می‌شود تا در مورد مسائل تصمیم گیری کنید. از جمله تصمیماتی که نظر شما در آنها دخیل است می‌توان به اولویت بندی کارها، استخدام کارمندان، تعیین وظایف هر یک از آنها، پرداختن به شکایت مشتری و کارمندان اشاره کرد. گرچه تصمیم‌گیری در مورد برخی از مسائل ساده خواهد بود اما در این راه ممکن است به مسائلی برخورد کنید که شما را وارد چالش کرده و تصمیم گیری در مورد آنها آسان نباشد.

اگر در تصمیم گیری خود دچار اشتباه شدید نباید اعتماد به نفس‌تان را از دست بدهید. زیرا داشتن یقین نسبت به تصمیمی که در آن لحظه گرفته‌اید حتی در صورت عدم موفقیت نشان دهنده مهارت های مدیریت فردی مناسب شما است.

مهارت های انگیزشی

انگیزه و انرژی شما برای انجام دادن کارها می‌تواند روی افراد تیم‌تان نیز تاثیر گذاشته و انرژی مضاعف را به آنها منتقل می‌کند. به یاد داشته باشید که اگر هر روز با انرژی و انگیزه زیاد مشغول به کار شوید تیم‌تان نیز شما را الگوی خود قرار می‌دهد. در واقع یک مدیر عالی که مهارت های مدیریت فردی را دارا است به خوبی می‌داند که چگونه کارها را انجام دهد و بهترین نتیجه را از تیم خود به دست بیاورد؛ اهمیت تشویق اعضای تیمش را می‌داند و تقدیر از دستاوردها و موفقیت‌هایشان را فراموش نمی‌کند.

مهارت های سازمانی

منظم بودن یکی از مهم‌ترین مهارت های مدیریت فردی است که هر مدیری باید این ویژگی را درون خودش پرورش دهد. چرا که مدیران نه تنها مسئول کارهای خود، بلکه مسئول وظایف افراد تیم، انتظارات مشتری و دیگر موارد مهم است. بنابراین یک مدیر منظم و مرتب باید بداند که در چه بازه زمانی خواسته‌های تیمش قابل اجرا بوده و چه زمانی برای دستیابی به آنها مناسب نیست. مدیری که می‌داند چه چیزهایی را باید به صورت روزانه، ماهانه و سالانه در اولویت قرار دهد مطمئناً مدیری مورد اعتماد برای تیم خود خواهد بود.

خرید و خواندن این کتاب از انتشارات آریاناقلم را به شما توصیه می کنیم

مهارت حل مسئله

همه افراد صاحب کسب و کار به دنبال مدیران توانمندی هستند که بتوانند با مشکلات ریز و درشت موجود در کار دست و پنجه نرم کنند و از آنها با موفقیت بیرون بیایند. در واقع پیش‌بینی مشکلات احتمالی و حل آنها بر عهده یک مدیر مسئول بوده و باید بداند که چه موقع می‌تواند این موضوع را حل کند و چه موقع باید آن را با رئیس خود در میان بگذارد. علاوه بر این مدیری که مهارت های مدیریت فردی را در خود پرورش داده باشد می‌تواند با نزدیک بودن به تیم خود در حل مسائل و مشکلات کاری از آنها راهنمایی گرفته و با ارزیابی مناسب، مشکل را حل کند.

مهارت مدیریت زمان

مدیریت زمان تنها به معنی مشغول به کار بودن مدیر و اعضای تیم آن نیست. زمان در واقع بسیار پیچیده و هزینه‌ساز خواهد بود. یک مدیر لایق و دارای مهارت های مدیریت فردی باید این نکته را در نظر داشته باشد که قبل از زمان بندی کارها و وظایف خود باید چه اندازه زمان به طوفان فکری، فرایندهای حل مسئله و اجرا و ارائه آنها اختصاص بدهد. بدین ترتیب با استفاده از این رویه می‌توانید انتظارات غیرمنطقی مشتریان را تشخیص داده و مورد بررسی قرار دهید.

کتاب قدرت برنامه ریزی و مدیریت اثر برایان را در این زمینه حتماً بخرید و بخوانید

مهارت های برنامه ریزی

ایجاد یک تیم کارآمد نیازمند آن است که متخصصی برنامه ریز داشته باشد. شما به عنوان مدیر یک پروژه موظف هستید که برنامه ریزی‌های ممکن برای انجام پروژه را انجام داده و موانع و تغییرهای احتمالی را پیش‌بینی کنید. مدیری که دارای مهارت های مدیریت فردی باشد باید بتواند بهترین روش را برای انجام کارها مشخص کند تا اعضای تیم او به بهترین شکل ممکن آن را به انجام برساند. همه این موارد در دستیابی به اهداف شرکت و پیشبرد آن موثر خواهد بود.

مهارت‌های مربیگری

مربیگری احتمالاً یکی از بزرگ‌ترین مهارت‌های مدیریت فردی است که یک مدیر می‌تواند داشته باشد. هر عضو تیم می‌تواند بهتر شود و بهتر عمل کند. یک مدیر عالی پتانسیل‌های بلااستفاده را تشخیص می‌دهد و به افراد تیم خود کمک می‌کند که آنها را شکوفا کنند. او می‌داند که چگونه باید اعتماد به نفس تیم خود را افزایش بدهد، چه موقع آنها را به چالش بکشد، چه موقع مهارت‌هایشان را تقویت کند، و چه زمانی کنار بکشد و به اعضای تیم اجازه بدهد خودشان از عهده‌ی مسئولیت‌شان بربیایند. پس سعی کنید راحت و روشن باشید و تجربیات و دانش‌تان را با اعضای تیم به اشتراک بگذارید. و در نهایت به یاد داشته باشید که دستاوردهای آنها بازتابی از زمان و انرژی است که شما در آنها سرمایه‌گذاری کرده‌اید.

کلام پایانی

همانطور که خواندید در این مقاله سعی کردیم مهارت های مدیریت فردی شخصی که قصد دارد به عنوان یک مدیر کارآمد اعضای تیمش را رهبری کند بررسی کنیم. اگر شما هم یک مدیر هستید و یا دوست دارید روزی مدیر شوید به مواردی که در این مقاله به آن اشاره کردیم توجه کنید و ببینید که کدام یک از موارد گفته شده نقاط قوت اصلی شما بوده و برای کدام یک از آنها جای پیشرفت وجود دارد.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

دکمه بازگشت به بالا