استخدام و رزومهتوسعه فردیراهنمای ثروت و موفقیتمهارت های زمانبندی کارها

نکاتی مهم درباره مهارت های فردی در رزومه

با توجه به سخت گیری‌ شرکت‌ها برای استخدام کارمندان، ممکن است نوشتن یک رزومه کاری حرفه‌ای تاثیر زیادی در نتیجه داشته باشد. به همین دلیل یاد گرفتن چگونگی نگارش یک رزومه قبل از انجام مصاحبه از اهمیت بالایی برخوردار است. نوشتن رزومه باعث می‌شود تا کارفرماها و مدیران شرکت سوابق کاری شما که اطلاعاتی در مورد تجربه‌های شغلی و قابلیت‌ها و توانمندی‌های شما است را در اختیار داشته باشند. و با مطالعه و بررسی آنها فرد متناسب با معیارهای خود را انتخاب کنند. به همین دلیل تصمیم گرفتیم در این مقاله از مجله مدنویس اهمیت نوشتن انواع مهارت های فردی در رزومه را با هم بررسی کنیم و اصول و ترتیب نگارش آنها را یاد بگیریم. با ما همراه باشید.

برخلاف گذشته و با پیشرفت تکنولوژی امروزه بسیاری از شرکت‌ها و سازمان‌ها برای استخدام کارمندان خود و بررسی رزومه آن از الگوریتم‌های کامپیوتری استفاده می‌کنند. این الگوریتم‌ها، رزومه‌هایی که قرار است به دست مدیران برسد را بررسی کرده و مورد ارزیابی قرار می‌دهند. سپس رزومه‌هایی که بنا به الگوهای تعریف شده در آن گزینه‌های مناسب داشته باشند را جدا کرده و برای بررسی مدیران شرکت آماده می‌کنند. به همین دلیل اصول و ترتیب نگارش رزومه اهمیت پیدا می‌کند.

اصول نوشتن مهارت های فردی در رزومه

مهمترین نکته در نوشتن رزومه این است که مهارت‌های خود را به درستی در رزومه وارد کرده باشید تا بتوانید کارفرما را تحت تاثیر قرار دهید. لازمه این کار این است که علاوه بر سوابق کاری، مهارت‌های فردی خود را نیز در نوشتن رزومه مورد توجه قرار دهید. اگر می‌خواهید رزومه حرفه‌ای در کارنامه خود داشته باشید باید به ترتیب نوشتن موارد زیر دقت کافی داشته باشید.

1. قابلیت های ارتباطی با دیگران

یکی از مهمترین مواردی که کارفرماها در هنگام استخدام نیروی کاری خود به آن توجه بیشتری نسبت به باقی گزینه‌ها دارند بالا بودن قابلیت‌های ارتباطی فرد مورد نظر با افراد دیگر است. در واقع منظور از مهارت‌های ارتباطی تحت تاثیر قراردادن دیگران است.

مهارت های فردی در رزومه

کتاب هنر ارتباط موفق در این زمینه به شما کمک می کند

به همین دلیل کارفرماها اهمیت بسیاری به مهارت‌های ارتباطی افراد می‌‌دهند و ترجیح می‌دهند افرادی را برای کار در شرکت و سازمان خود انتخاب کنند که دارای توانایی‌هایی همچون مذاکره موثر، ارتباط نوشتاری، انتقاد سازنده و برخی دیگر از مهارتهای مدیریتی در محل کار باشند. پس حتماً هنگام نوشتن رزومه خود به این دست از مهارت های فردی در رزومه توجه داشته باشید و آنها را ذکر کنید.

2.  مهارت های فنی

مهارت‌های فنی شامل توانایی‌هایی هستند که شما بر اساس نوع شغلی که در آن فعالیت دارید در طی سال‌های فعالیت خود آنها را به دست می‌آورید. یکی دیگر از مهمترین مهارت های فردی در رزومه، مهارت‌های فنی فرد است که به آن توجه بسیاری می‌شود. برای مثال فردی که در حوزه طراحی سایت فعالیت دارد باید دارای توانایی‌هایی مانند برنامه نویسی، طراحی گرافیک، آشنایی با سئو و غیره باشد. پس با توجه به شغلی که در آن تقاضای کار دارید مهارت‌های فنی خود را یادداشت کنید.

خرید نرم افزار آفیس از دیجی کالا

3. توانایی های کامپیوتری

بیش از هر زمان دیگری عصر ارتباطات نیاز به مسلط بودن به مهارت‌های کامپیوتری دارد. زیرا اکثر نیروهای مشغول در سازمان‌ها با کامپیوتر سر و کار داشته و به همین دلیل باید به کار کردن با آنها مسلط باشند. پس شک نداشته باشید که مدیران استخدامی برای انتخاب کارمندان خود امتیازی قوی را به مهارت‌های کامپیوتری افراد اختصاص می‌دهند. پس اگر می‌‌خواهید در مصاحبه های استخدامی موفق باشید و رزومه‌ای قوی و اثرگذار را به کارفرماها تحویل دهید، حتماً برخی از توانایی‌های کامپیوتری خود مانند تایپ، تولید محتوا، کار با مجموعه آفیس و غیره را در خودتان تقویت و آنها را در قسمت مهارت های فردی در رزومه یادداشت کنید.

 

4. مهارت های زندگی

یکی دیگر از مهارت های فردی در رزومه که اکثر افراد آن را نادیده می‌گیرند دارا بودن مهارت‌های زندگی است. منظور از مهارت‌های زندگی توانایی‌هایی از قبیل خلاق بودن، کنترل خشم، حل مسئله و غیره است که در کیفیت زندگی شخصی افراد، تاثیرگذار هستند. هنگام نوشتن رزومه خود به این دسته از مهارت‌هایتان توجه بیشتری داشته باشید و به خاطر بسپارید که کارفرماها در کنار مهارت‌های فنی و توانایی‌هایتان به نحوه اخلاق و رفتار شما در زندگی نیز توجه زیادی خواهند داشت.

مهارت های فردی در رزومه

این کتاب را از اینجا بخرید

5. توانایی ارتباط با مشتری

از جمله مهمترین معیارهایی که کارفرمایان به آن توجه دارند جذب مشتری خواهد بود. بنابراین هنگام انتخاب افراد سعی می‌کنند گزینه‌هایی را انتخاب کنند که برای شرکت آنها مفید بوده و جذب مشتری آنها را افزایش دهند. توانایی‌های مانند انتقادپذیری، ارتباط با مشتریان، رفع اصولی نیاز مشتریان؛ انتقادپذیری و همدلی با آنها جزو توانایی‌هایی هستند که مدیران کسب و کار به آن توجه می‌کنند و باید در مهارت های فردی در رزومه به آنها اشاره کنید.

برای تقویت این مهارت حتماً کتاب مشتری مداری را بخوانید

6. مدیریت زمان

اینکه شخصی بتواند در زمان مشخص وظایف خود را به نحو احسن انجام دهد نشان می‌دهد که این فرد مهارت مدیریت زمان داشته است. او به خوبی می‌تواند با اولویت بندی و سازماندهی کارها آنها را در زمان مقرر خود انجام دهند. بی شک این توانایی یکی از مهمترین مواردی است که مورد توجه مدیران کسب و کار بوده و هنگام انتخاب کارمندان خود در مصاحبه استخدامی به این موارد از مهارت های فردی در رزومه آنها توجه دارند. بنابراین توصیه می‌کنیم سازماندهی، تمرکز و اولویت بندی را در توانایی‌های خودتان تقویت کنید.

خرید کتاب مدیریت زمان از دیجی کالا

سخن پایانی

همان طور که خواندید نوشتن رزومه حرفه‌ای کار سخت و پیچیده‌ای نیست و تنها لازم است که برخی از مهارت های فردی در رزومه را به صورت اصولی و صحیح یادداشت کنید. اگر فکر می‌کنید در این حوزه نیاز به کمک دارید می‌توانید از همکاران قبلی و یا کارکنان فعلی سازمانی که قصد شرکت در مصاحبه استخدامی آن را دارید کمک بگیرید.

این افراد به خوبی می‌توانند ارزش‌هایی که کارفرمایان به آنها توجه بیشتری خواهند داشت را به شما توضیح دهند. به این نکته توجه داشته باشید که لازم نیست در رزومه کاری خود ویژگی‌هایی که در آنها تسلط کافی ندارید را ذکر کنید. بنابراین هنگام نوشتن رزومه قبل از هر کاری مهارت‌های فردی خود را بشناسید و شروع به نوشتن کنید. در آخر شک نکنید که با داشتن رزومه‌ای قوی، فرصت‌های مناسبی در انتظارتان خواهد بود.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

دکمه بازگشت به بالا