راهنمای ثروت و موفقیتسبک زندگیغذای روح (معرفی کتاب)

معرفی کتاب پدر پولدار پدر بی پول با مدنویس

همه ما تصور می‌کنیم که دوران مدرسه تحصیلات می‌تواند آینده مهمی را برای ما رقم بزند. در حالیکه عبور از مسیر موفقیت مستلزم آن است که یاد بگیریم چگونه کسب درآمد کنیم و چگونه درآمد خودمان را افزایش دهیم. این نکته در حالی است که در هیچ کدام از کتاب‌های درسی دوران مدرسه به ما و کودکانمان سواد مالی و اقتصادی آموزش داده نمی‌شود. اما کتاب پدر پولدار پدر بی پول به نویسندگی رابرت کیوساکی می‌تواند جایگزین مناسبی برای پر کردن این بخش از ضعف تحصیلی در دوران مدرسه باشد. در ادامه این مقاله از مجله مدنویس با ما همراه باشید تا به معرفی کتاب پدر پولدار پدر بی پول بپردازیم.

معرفی کتاب پدر پولدار پدر بی پول

کتاب پدر پولدار پدر بی پول منبعی موثر برای تمام افرادی است که تلاش می‌کنند کسب و کارشان را رونق ببخشند. پس اگر شما هم جزو افرادی هستید که دوست دارید راهکارهای اقتصادی بیشتری یاد بگیرید و از طریق آنها درآمدتان را بالا ببرید، مطالعه این کتاب را به شما پیشنهاد می‌کنیم .

داستان پدر پولدار و پدر بی پول چیست؟

“داشتن تحصیلات عالی و نمرات بالا می‌تواند موفقیت شما را در آینده تضمین کند.” این جمله‌ای است که همه ما بارها آن را از والدین خود شنیده‌ایم، اما در زندگی واقعی عکس آن را به چشم خود می‌بینیم. برای مثال بسیاری از ثروتمندان جامعه تحصیلات بالایی ندارند و تنها به دلیل داشتن سواد مالی بالا توانسته‌اند در کسب و کار خودشان پیشرفت کنند و ثروتمند شوند. این کتاب هم در تلاش است تا بتواند سواد مالی مخاطبانش را افزایش دهد و با آموزه‌هایی که در این کتاب به آنها یاد می‌دهد تجربه‌ای دست نیافتنی را در اختیارمان قرار دهد.

خرید این کتاب با ترجمه مامک بهادرزاده از دیجی کالا

برای معرفی کتاب پدر پولدار پدر بی پول باید بگوییم، داستان درباره دو پدری است که یکی پولدار و دیگری فقیر است. رابرت کیوساکی نویسنده این کتاب این گونه روایت می‌کند که یکی از پدران من دارای مدرک دکترا بود و در دوره کارشناسی توانست در کمتر از دو سال مدرک خود را دریافت کند و سپس برای ادامه تحصیل بورسیه دانشگاه‌های معتبر دنیا شد. اما پدر دیگرم هرگز کلاس هشتم را به پایان نرساند. هر دوی آنها افراد موفقی در زندگیشان بودند که به سختی تلاش می‌کردند و درآمد قابل توجهی نیز داشتند.

اما چیزی که آنها را از یکدیگر متمایز می‌کرد نقطه نظرات متفاوت آنها در حوزه مربوط به پول بود. برای مثال یکی از آنها می‌گفت “عشق به پول ریشه همه بدی هاست” در حالیکه دیگری می‌گفت “عدم وجود پول ریشه همه بدی هاست”

هر دوی این پدرها فرزندشان را بر اساس اعتقاداتی که داشتند بزرگ ‌کردند. و در نهایت رابرت کیوساکی تمام آنچه را که از این دو نفر یاد گرفته بود با هم ترکیب کرد و در کتابی با نام پدر پولدار پدر بی پول آن را به جهانیان آموخت. درس بزرگ کیوساکی در یک جمله خلاصه می‌شود:

“پول آنقدر ارزش ندارد که برایش کار کنید. کاری کنید که پول به خدمت شما در آید.”

این کتاب را با ترجمه دکتر فرزام حبیبی از دیجی کالا بخرید

فصل های کتاب پدر پولدار پدر بی پول

 1. پدر پولدار، پدر بی‌پول به روایت رابرت کیوساکی
 2. درس اول: پولدار‌ها برای پول کار نمی‌کنند
 3. درس دوم: چرا به تدریس در امور مالی می‌پردازیم؟
 4. درس سوم: برای شغل خودتان اهمیت قایل شوید
 5. درس چهارم: تاریخچه‌ی مالیات و قدرت شرکت‌ها
 6. درس پنجم: پول‌دار‌ها پول می‌سازند
 7. درس ششم: کار کنید تا یاد‌ بگیرید، برای پول کار نکنید
 8. غلبه بر موانع پیروزی
 9. شروع کار
 10. باز هم بیشتر می‌خواهید بدانید؟ این کارها را انجام دهید
 11. چطور با 7000 دلار هزینه‌ی تحصیل فرزندتان را بپردازید؟

فواید خواندن کتاب رابرت کیوساکی

این کتاب پس از انتشار در لیست ۱۰ کتاب فروش دنیا در روزنامه‌هایی مانند نیویورک تایمز قرار گرفت. خواندن این کتاب توصیه می‌شود؛ زیرا حرف‌های زیادی برای گفتن دارد و با آموزش‌هایی که نویسنده از کودکی خودش نقل کرده است به آموزش روش‌های پولدار شدن می‌پردازد. اما مطالعه و معرفی کتاب پدر پولدار پدر بی پول چه فوایدی را به همراه دارد:

 • تصورات اشتباه، درآمد بیشتر لازمه پولدار شدن است را از بین می‌برد.
 • با تفکر “خانه خود را در حکم یک دارایی به حساب آوردن” مقابله می‌کند
 • به پدر و مادرها نشان می‌دهد که چرا نمی‌توانند برای آموزش‌های مالی به فرزندانشان به سیستم آموزش و پرورش تکیه کنند.
 • یکبار و برای همیشه مفهوم دارایی و بدهی برای ما روشن می‌شود.
 • و در آخر یاد می‌گیرید چگونه مسائل مالی را به فرزندان‌تان بیاموزید تا آینده شغل موفقی داشته باشند.

بخش هایی از متن کتاب پدر پولدار پدر بی پول

در معرفی کتاب پدر پولدار پدر بی پول به قسمت‌های مهمی از این کتاب اشاره می‌کنیم:

” پول شکلی از قدرت است، اما آن‌چه قدرتمندتر از آن است، آموزش مالی است. پول می‌آید و می‌رود، اما اگر در مورد چگونگی کارکرد پول آموزش دیده باشی، بر آن قدرت پیدا می‌کنی و می‌توانی شروع به ثروت‌سازی و ثروت اندوزی کنی.

خرید کتاب پدر پولدار پدر بی پول از دیجی کالا ترجمه میلاد شیروانی

علت این‌که تفکر مثبت به تنهایی در این زمینه کارآیی ندارد این است که اکثر مردم به مدرسه می‌روند، اما هرگز در مورد کارکرد پول چیزی یاد نمی‌گیرند. به همین سبب عمر خود را صرف کار کردن برای پول و کسب درآمد می‌کنند. چون من در نه سالگی شروع به یادگیری کردم، درس‌هایی که پدر پولدارم به من آموزش می‌داد آسان بودند. تمام آن‌چه طی این ۳۰ سال تکرار و اجرا می‌شد، ۶ درس اصلی بود.

6 درس و یک دنیا نکته

این کتاب در مورد این ۶ درس است و سعی می‌کند مانند پدر پولدار، آن‌ها را تا حد ممکن به شکلی ساده مطرح کند. قرار بر این نیست که این دروس پاسخ اصلی باشند؛ بلکه همانند علایم راهنمایی هستند که شما و فرزندان‌تان را، صرف‌نظر از اتفاقات متغیر و نا ایمن جهان، در مسیر پول‌دار شدن همراهی می‌کنند.”

“با هر اسکناس یک دلاری که به دست شما وارد می‌شود شما و فقط شما دارای قدرت تعیین سرنوشت خود می‌شوید. اگر آن را به طور احمقانه‌ای خرج کنید فقیر بودن را انتخاب نموده‌اید. اگر آن را برای تهیه بدهی خرج کنید به طبقه متوسط پیوسته‌اید و اگر آن را برای در مغز خود سرمایه گذاری کنید و یاد بگیرید چگونه پول به دست آورید، ثروت را به عنوان هدف و آینده خود انتخاب نموده‌اید.”

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

دکمه بازگشت به بالا