انگیزه فردیتوسعه فردیغذای روح (معرفی کتاب)

معرفی کتاب های انگیزشی برای توسعه فردی

در تمام طول مسیر زندگی داشتن انگیزه می‌تواند به ادامه زندگی پیشرفت و ارتقای شغلی ما انسان‌ها کمک کند. و در صورتی که از دست برود ناامیدی و آشوب و اضطراب کل وجود زندگی ما را در بر خواهد گرفت.  به همین دلیل کتاب‌هایی انگیزشی در سراسر دنیا توسط نویسنده‌های معروف نوشته شده‌اند تا راه نجاتی باشند برای انسان‌هایی که به دنبال پیدا کردن راه درست هستند. در ادامه این مقاله از مجله مدنویس با ما همراه باشید تا به معرفی کتاب های انگیزشی بپردازیم.

معرفی کتاب های انگیزشی پرفروش

کتاب هنر ظریف بی خیالی

در معرفی کتاب های انگیزشی، کتاب هنر ظریف بی خیالی که توسط مارک منسون نوشته شده جزو پرفروش‌ترین کتاب‌های انگیزشی نیویورک تایمز محسوب می‌شود ‌که با رویکردی متفاوت موفقیت را مورد بررسی قرار می‌دهد. پیام اصلی این کتاب این است که برخلاف افراد معروف و ثروتمندی که در تلاش هستند تا مثبت اندیشی را به شما یاد دهند، شما باید با واقعیت‌های زندگی روبه رو شوید و از این طریق اولویت‌های زندگی خودتان را انتخاب کنید و از اجبار بهترین بودن خلاص شوید. در قسمتی از این کتاب می خوانیم:

“نشانه یک رابطه ناسالم، این است که دو نفر تلاش می‌کنند مشکلات نفر دیگر را برطرف کنند تا احساس بهتری نسبت به خود داشته باشند. درحالی‌که یک رابطه سالم، زمانی است که دو نفر مشکلات خود را حل می‌کنند تا نسبت به هم احساس بهتری داشته باشند.”

هنر ظریف بی خیالی را از دیجی کالا بخر

کتاب خودت را به فنا نده

برای همه ما در طول زندگی پیش آمده که شرایط سخت آن باعث ‌شود تا هیچ چیز به خوبی پیش نرود. اینجاست که ما شروع به زیر سوال بردن خودمان می‌کنیم گری جان بیشاپ نویسنده کتاب خودت را به فنا نده به خوانندگان این کتاب وضعیتی را یاد می‌دهد که به آن خودگویی می‌گویند. در این حالت فرد به صورت ناخودآگاه خودش را تحقیر و سرزنش می‌کند، اما با آموزه‌هایی که از طریق این کتاب خوانده است یاد می‌گیرد که چگونه دست از سرزنش خودش برداشته تا بتواند با ذهنی باز به سمت پیشرفت و تعالی پیش برود.

این کتاب را در دیجی کالا ببین

برخلاف بسیاری دیگر از نویسنده‌ها که سعی دارند به شما بقبولانند که باید بهترین باشید، این نویسنده به شما یاد می‌دهد که چطور بدون سرزنش کردن خودتان راه زندگیتان را پیدا کنید.

بخشی از کتاب خودت را به فنا نده:

“تنها تفاوت تو و دیگرانی که همان زندگی رویایی تو را دارند این است که آنها عزم خود را جزم کرده‌اند و وارد عمل شده‌اند. آنها آن زندگی را ساخته‌اند و آن را زندگی کرده‌اند. آنها باهوش‌تر، آگاه‌تر، قوی‌تر یا هرچیز دیگری نبوده‌اند. آنها چیزی بیشتر از تو در اختیار نداشته‌اند. تنها تفاوت این است که مردم موفق منتظر نمی‌مانند. آنها منتظر آن لحظه و حس خوب نمی‌مانند. منتظر الهام غیبی یا امداد آسمانی نمی‌مانند تا به‌ جلو هل‌شان دهد.

آنها بلند می‌شوند و به‌ جلو قدم برمی‌دارند. حتی قبل از اینکه احساس کنند که آماده شکستند. آنها با هواپیمایی پرواز می‌کنند که درحال ساختنش هستند. حتی اگر در آسمان از هم متلاشی شود، قطعاتش را دوباره به یکدیگر وصل می‌کنند و دوباره تلاش می‌کنند.

به شرایط درونی‌ات اشاره نکن. این هم بهانه‌ای بیش نیست که برای خودت می‌آوری تا از ریسک‌های زندگی خود را دور نگه داری. مشکل اینجاست که زندگی دقیقاً همان مکان‌ها و زمان‌های ریسک‌پذیر است! بقیه، فقط زنده‌ بودن است.”

کتاب اثر مرکب

در معرفی کتاب های انگیزشی کتاب اثر مرکب یکی از بهترین کتاب‌هایی است که شما را با حقیقت رو به رو کرده و به شما یادآوری می‌کند که هیچگاه بدون انگیزه و تلاش کافی نمی‌توانید به نتیجه برسید. در این کتاب یاد می‌گیرید که موفقیت در طول یک روز و یک شب به دست نیامده و نیازمند آن است که برای رسیدن به آن برنامه ریزی، تلاش مستمر و تقویت انگیزه داشته باشید.

کتاب اثر مرکب را در دیجی کالا ببین

پس از خواندن این کتاب دیگر تبلیغات رسانه‌ای با شعارهایی از قبیل “بدون ورزش و رژیم با مصرف این قرص در یک ماه لاغر شوید” بر روی شما تاثیری نخواهند داشت. چراکه خواندن این کتاب دیدی روشن و واقع گرایانه را بر روی شما باز کرده است.

کتاب چهار اثر از فلورانس اسکاول شین

یکی از معروف ترین کتاب های دنیا که همیشه در معرفی کتاب های انگیزشی از آن نام برده می‌شود کتاب چهار اثر از فلورانس است که به قلم فلورانس اسکاول شین نوشته شده است. جملات انگیزشی این کتاب یکی از دلایل محبوبیتش در بین افراد شده است. این کتاب مناسب افرادی است که به دنبال رشد روح معنوی خود هستند. در ادامه بخشی از زیباترین متن این کتاب را با هم می‌خوانیم:

” ایمان یعنی امید و انتظار «بر وفق ایمان‌تان به شما بشود.» می‌توانیم این آیه را به این صورت برگردانیم که:«بر وفق انتظارهایتان به شما بشود.» پس ببینید چه انتظار دارید؟ از زبان مردم می‌شنویم که:« باید منتظر بدتر از اینها باشیم.» یا اینکه :«تازه از این هم بدتر خواهد شد.» بی‌خبر از اینکه با به زبان آوردن چنین کلماتی خود به استقبال بدتر از اینها می‌روند. اما از بعضی دیگر چنین می‌شنویم که: «در انتظار یک تغییر مثبت هستم.» اين گروه نیز به استقبال اوضاع و شرایطی مطلوب‌تر می‌روند.

انتظارتان را عوض کنید تا اوضاع و شرایط‌تان عوض شود. اما وقتی عادت کرده‌اید که منتظر فقدان و کمبود و شکست باشید. چگونه می‌توانید انتظارهایتان را عوض کنید؟”

معرفی کتاب های انگیزشی

خرید کتاب چهار اثر از فلورانس از دیجی کالا

کتاب چگونه کمال گرا نباشیم

آخرین مورد از معرفی کتاب های انگیزشی مربوط به افرادی می‌شود که همیشه به دنبال کمال‌گرایی هستند. شاید در بین دوستان و آشنایان شما نیز چنین افرادی وجود داشته باشند که همه کارهای خود را با وسواس زیادی انجام می‌دهند. این افراد به کمال‌گرایی دچار بوده و هیچگاه از خودشان راضی نخواهند بود. استفان گایز در این کتاب راه‌هایی عالی برای بیرون آمدن از قید و بند کمال‌گرایی به انسان‌ها آموزش می‌دهد.

این کتاب را از دیجی کالا بخرید

بلندپروازی و کمال گرایی اگر به صورت افراطی آسیب زننده نباشد، می‌تواند به افراد در مسیر موفقیت کمک کند. اما زمانی که از حد اعتدال خود خارج شده و افراط به آن اضافه می‌شود چیزی جز حس آزاردهنده و بازدارنده نخواهد داشت. به همین ترتیب شما در این کتاب می‌آموزید که چگونه در قدم‌های اول کمال‌گرایی و تاثیرات آن را بشناسید و چگونه به جای رویاپردازی با روبرو شدن با واقعیت‌های زندگی به هدفتان برسید.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

دکمه بازگشت به بالا