توسعه فردیغذای روح (معرفی کتاب)

معرفی کتاب روانشناسی شخصیت

شخصیت ما از مجموعه‌ای از رفتارهایی تشکیل شده که هرکدام منحصر به خودمان است و مجموعه آنها و تأثیرشان بر شخصیت، هویت ما را تشکیل می‌دهند. آشنایی با چیزی که شخصیت ما را شکل می‌دهد، می‌تواند خودآگاهی را افزایش دهد. افزایش خودآگاهی هم باعث کنترل بهتر و بیشتر برروی رفتارمان خواهد شد. در نتیجه اگر بتوانیم به‌خوبی رفتارمان را کنترل کنیم، شخصیت‌مان شکل و فرم بهتری خواهد داشت. در نهایت آنچه مجموعه شخصیت فردی ما را شکل می‌دهد، بهبود قابل‌توجهی خواهد یافت و توانایی ما برای حل مشکلات فردی و کنترل بحران‌های روانی به‌طرز چشمگیری افزایش پیدا می‌کند. شما هم اگر می‌خواهید جنبه‌ای از شخصیت خود را کنترل کنید در این مقاله با ما همراه باشید تا به معرفی کتاب روانشناسی شخصیت بپردازیم.

1. کتاب تخت‌خوابت را مرتب کن

انسان‌های موفق هرگز کارهای عجیب ‌و غریب انجام نداده‌اند. گاهی اوقات عادت‌های کوچک در راستای اینکه نظمی به زندگی بدهید، به‌طرز عجیبی وضعیت زندگی شما را بهبود می‌بخشد. این همه آن چیزی است که دریاسالار، ویلیام اچ. مک‌ریون خواسته‌ است در کتاب تختخوابت را مرتب کن به مخاطبش آموزش دهد.

خرید این کتاب از دیجی کالا

ویلیام اچ. مک‌ریون افسر نیروی دریایی ارتش آمریکا بود. او در انتهای خدمتش، فرمانده کل نیروهای یگان ویژۀ دریایی آمریکا شد. ویلیام در کتاب تخت‌خوابت را مرتب کن در ده فصل، تجربیات خودش از سال‌های خدمتش در ارتش را در اختیار مخاطب قرار داده ‌است. در معرفی کتاب روانشناسی شخصیت «کتاب تخت خوابت را مرتب کن» او به خواننده می‌آموزد که برای ایجاد تغییرات بزرگ در جهان، کافی است از تغییرات کوچک در زندگی شروع کنیم. وقتی همان تغییرات کوچک به الگویی از عادت تبدیل شوند، تغییرات بزرگ آغاز خواهد شد. کافی است از مرتب کردن تخت‌خواب‌مان شروع کنیم…

2. کتاب اعتماد به‌ نفس

حتماً تابحال برایتان پیش آمده است که در جمعی با وجود داشتن مهارت کافی، از انجام کاری خودداری کرده‌ باشید. دلیل ترس‌های بی‌مورد ما برای ریسک کردن چیست؟ همه ما می‌دانیم که حلقه گمشده بسیاری از ضعف‌های ما، اعتماد به‌ نفس است. اعتماد به ‌نفس یکی از آن چیزهایی است که بسیاری از ما آرزو می‌کنیم که ای کاش به‌قدر کافی از آن بهره برده‌ بودیم. در معرفی کتاب روانشناسی شخصیت باید به باربارا دی آنجلیس اشاره کرد که در کتاب اعتماد به نفس دست روی این ویژگی حیاتی شخصیت گذاشته‌ است. او با ارائه تجربیات خود در این کتاب، به‌سادگی به خواننده نشان می‌دهد که داشتن این عنصر حیاتی در شخصیت، چقدر ساده و درعین‌حال مهم است.

معرفی کتاب روانشناسی شخصیت

خرید کتاب اعتماد به نفس از دیجی کالا

اعتمادبه‌نفس چیست؟ چگونه اعتمادبه‌نفس را از همین حالا در خود تقویت کنیم؟ چرا نداشتن اعتماد به نفس عادتی است که ترک آن دشوار است؟ چگونه انواع اعتماد به نفس را در خود ایجاد کنیم؟ اینها سوالاتی هستند که دی آنجلیس در پنج فصل کتاب اعتماد به‌نفس به آنها پاسخ داده است.

3. کتاب اثر مرکب

دارن هاردی در کتاب اثر مرکب تلاش کرده‌ است شما را با اصول موفقیت در زندگی آشنا کند. ازنظر او، این گام‌ها و تصمیمات کوچک در زندگی ما هستند که اثر مهمی بر آینده و راه ما خواهند گذاشت. گام‌ها و برنامه‌های کوچکی که شاید تابحال به اهمیت‌شان دقت نکرده‌ایم و از تأثیرگذاری آنها غافل بوده‌ایم. او برای اثبات این مفهوم مثال جالبی می‌زند:

«اگر بین ۳ میلیون دلار پول نقد یا ۱ سکۀ ۱ سنتی که در ۳۱ روز آینده هرروز ارزشش دوبرابر شود حق انتخاب بگذاریم، فکر می‌کنم اکثر مردم همان ۳ میلیون دلار نقد را انتخاب کنند! اما درواقع، پیشنهاد دوم بهتر است. در روز پنجم انتخاب اول هنوز همان ۳ میلیون دلار است و انتخاب دوم تنها ۱۶ سنت! در روز بیستم انتخاب اول همان ۳ میلیون دلار است و انتخاب دوم ۵۲۳۴ دلار! اما جادوی اثر مرکب آنجاست که در روز سی‌ویکم انتخاب اول هنوز همان ۳ میلیون دلار مانده است و انتخاب دوم ۱۰٫۷۳۴٫۱۸۰ دلار می‌شود؛ یعنی بیش از سه‌برابر انتخاب اول!»

خرید کتاب اثر مرکب از دیجی کالا

در واقع در معرفی کتاب روانشناسی شخصیت دارن هاردی در کتاب اثر مرکب به شما نشان می‌دهد که چگونه از تصمیمات کوچک خود به‌عنوان برنامه‌ای برای موفقیت استفاده کنید یا چگونه عادات رفتاری خود را کنترل کنید تا بتوانید در مسیر درست اهداف خود قدم بردارید.

4. کتاب سکوت؛ قدرت درون‌گراها در دنیایی که از حرف زدن باز نمی‌ایستد

اکثر مردم درون‌گراها را انسان‌های خجالتی، ساکت و کم‌حرفی می‌دانند که به‌سختی می‌شود با آنها ارتباط برقرار کرد. نشناختن درست تیپ شخصیتی درون‌گرایان باعث شده‌ است که بسیاری از آنها در برخورد با دیگر افراد، اذیت شوند. سوزان کین روان‌شناس مشهور و البته محبوبی است که کتاب جامعی دربارۀ تیپ شخصیتی درون‌گرا نوشته‌ است. در معرفی کتاب روانشناسی شخصیت او به‌خوبی در این کتاب توضیح داده‌ است که درون گرایی نه‌تنها ضعف نیست، بلکه درصورت شناخت و درک صحیح ویژگی‌های این تیپ شخصیتی، می‌توان رهبری قدرتمند از درون‌گرایان ساخت.

این کتاب فوق العاده را از دیجی کالا بخرید

کین تأکید می‌کند که اگر درون‌گرا هستید، نیاز نیست با ویژگی‌های شخصیتی خودتان مبارزه کنید. نیاز نیست خودتان را در موقعیت‌های آزاردهنده قرار دهید تا فردی اجتماعی‌تر، شاداب‌تر و برون‌گرا به‌نظر برسید. شما فقط نیاز دارید که در موقعیت‌های متناسب با تیپ شخصیتی‌تان قرار بگیرید و ویژگی‌های وجودتان را بپذیرید.

5. . کتاب خودت را به فنا نده

در معرفی کتاب روانشناسی شخصیت، کتاب خودت را به فنا نده یکی از بهترین‌های این عصر خواهد بود.

« تنها تفاوت تو و دیگرانی که همان زندگی رؤیایی تو را دارند این است که آنها عزم خود را جزم کرده‌اند و وارد عمل شده‌اند. آنها آن زندگی را ساخته‌اند و آن را زندگی کرده‌اند.

آنها باهوش‌تر، آگاه‌تر، قوی‌تر یا هرچیز دیگری نبوده‌اند. آنها چیزی بیشتر از تو در اختیار نداشته‌اند. تنها تفاوت این است که مردم موفق منتظر نمی‌مانند. آنها منتظر آن لحظه و حس خوب نمی‌مانند. منتظر الهام غیبی یا امداد آسمانی نمی‌مانند تا به‌ جلو هل‌شان دهد. آنها بلند می‌شوند و به‌ جلو قدم برمی‌دارند؛ حتی قبل از اینکه احساس کنند که آمادۀ شکست هستند. آنها با هواپیمایی پرواز می‌کنند که درحال ساختنش هستند. حتی اگر در آسمان از هم متلاشی شود، قطعاتش را دوباره به یکدیگر وصل می‌کنند و دوباره تلاش می‌کنند.»

این کتاب را از دیجی کالا بخرید

این جملات طلایی متعلق به گری جان بیشاپ، نویسندۀ کتاب خودت را به فنا نده است. همۀ ما در زندگی، روزهایی را تجربه کرده‌ایم که از خودمان بدمان آمده است. از شخصیت‌مان راضی نبوده‌ایم و حس کرده‌ایم که دائم درحال درجا زدن هستیم. این کتاب دقیقاً همان چیزی است که در چنین روزهایی به آن نیاز داریم. بیشاپ در کتاب خودت را به فنا نده تلاش کرده‌ است علت رفتارهای کسالت ‌بار انسان در زندگی را بررسی کند و علاوه بر برگرداندن عزت نفس به خواننده، راه موفقیت را بار دیگر به او نشان بدهد. قابل ذکر است که این کتاب یکی از پرفروش‌ترین کتاب‌های نیویورک‌تایمز محسوب می‌شود و به زبان‌های مختلفی در دنیا ترجمه شده‌ است.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

دکمه بازگشت به بالا