توسعه فردیعادات موفقیتغذای روح (معرفی کتاب)

معرفی کتاب باشگاه پنج صبحی ها

کتاب باشگاه پنج صبحی ها نوشته رابین شارما یکی از کتاب‌های حوزه موفقیت است که با راهکارهایی ساده برای سحرخیزی، شما را به سمت موفقیت سوق می‌دهد. در ادامه این مقاله با ما همراه باشید تا به معرفی کتاب باشگاه پنج صبحی ها بپردازیم.

جمله معروف سحر خیز باش تا کامروا شوی از زمان‌های بسیار قدیم از سوی افراد بزرگ و موفق به آنهایی گفته میشد که به دنبال پیشرفت در زندگی خود بودند. صبح زود بیدار شدن در روزگاری که حتی ۲۴ ساعت هم برای مشغله‌های ما کم است، می‌تواند به بهره‌وری از روزمان کمک کند. در واقع صبح زود بیدار شدن یک عادت خوب است که اگر آن را یاد بگیرید می‌توانید بیشتر کارهای خود را در اسرع وقت انجام دهید.

معرفی کتاب باشگاه پنج صبحی ها

رابین شارما نویسنده پر آوازه این کتاب موفق سعی دارد در قالب یک داستان اهمیت سحرخیزی را در افرادی که در دنبال پیدا کردن موفقیت هستند نشان دهد. شخصیت اصلی این کتاب فردی بی‌خانمان اما میلیاردر است که به یک مرد هنرمند و یک زن کارآفرین که مشکلات و گرفتاری‌های بسیاری در زندگی دارند کمک می‌کند. سپس این دو از آموزه‌ها و دستورالعمل‌های این فرد پولدار استفاده می‌کنند تا مسیر موفقیت را طی کنند. نویسنده در این کتاب از اهمیت ۵ صبح بیدار شدن می‌گوید و از آن به ‌عنوان ضربان تپنده جهان یاد می‌کند.

این نویسنده موفق معتقد است افرادی که در حال حاضر زندگی می‌کنند هوشمندتر بوده و بدن‌شان نسبت به گذشته انرژی بیشتری دارد. بنابراین می‌توان گفت رسالت این کتاب این است که شما با استفاده از آموزه‌های آن خودتان را برای بهره‌وری از برنامه‌های صبحگاهی آماده کنید. شاید بپرسید چطور؟ جواب این است: با داشتن برنامه منظم و سحرخیزی؛

معرفی کتاب باشگاه پنج صبحی ها

برای خرید کتاب باشگاه 5 صبحی ها اینجا کلیک کنید

قابل ذکر است که تمامی نکات ارائه شده در این کتاب بسیار ساده بوده و همه افراد با هر نوع توانایی می‌توانند از آن استفاده کنند و از این طریق در کار و زندگی خود موفق‌تر عمل کنند.

استفاده از تجربیات شخصیت های داستان

در معرفی کتاب باشگاه پنج صبحی ها یاد می‌گیرید که در مسیر پیشرفت به سوی موفقیت گاهی اتفاقات، آن طور که می‌خواهیم پیش نمی‌روند. درست مانند اتفاقی که برای خانم کارآفرین داستان به وجود آمد. زمانی که او در حال چرخاندن بخش عظیمی از حوزه صنعتی بود که آن راه‌اندازی کرده بود، به علت خیانت شرکایش قسمت بزرگی از مالکیتش را از دست داد. به همین دلیل باید به فکر پیدا کردن شغل جدید می‌بود.

اما در این بین زندگی به اندازه‌ای برای او سخت و دشوار شد که تصمیم به خودکشی گرفت. درست قبل از آنکه با قرص‌های خواب‌آور به زندگیش پایان دهد، بلیت‌های گردهمایی توسعه فردی که بر روی میزش قرار داشت توجهش را جلب کرد. به این ترتیب مسیر زندگی‌اش از خودکشی به سمت ادامه زندگی تغییر پیدا کرد.

کتاب مانیفست قهرمان هر روزه از رابین شارما را هم بخوانید!

این کتاب مناسب چه کسانی است؟

کتاب پنج صبحی ها مناسب افرادی است که می‌خواهند مانند افراد موفق و پولدار برنامه‌ریزی کنند و به موفقیت برسند. به دلیل اینکه ساعات ابتدایی روز صبح‌ها آغاز می‌شود، جزو با ارزش‌ترین زمان‌های روز محسوب می‌شود. یک فرد موفق نیز باید بتوانند از آنها به گونه‌ای استفاده کند که به سمت موفقیت پیش برود. بنابراین به طور کلی می‌توان گفت این کتاب برای افرادی نوشته شده است که به دنبال آموزش‌هایی برای استفاده بهتر و بیشتر از زمان‌شان هستند.

سرفصل های کتاب باشگاه پنج صبحی ها

 • اقدام خطرناک
 • برخوردی غیرمنتظره با یک غريبه‌ی عجیب
 • رها کردن حد متوسط و هر آنچه معمولی است
 • ماجرایی عجیب در رابطه با به دست گرفتن کنترل صبح
 • پرواز به قله‌های بهره‌وری، مهارت و شکست‌ناپذیری
 • آماده‌سازی برای دگرگونی در بهشت آغاز می‌شود
 • روش ۵ صبح: برنامه‌ی صبحگاهی سازندگان دنیا چهارچوبی برای نمایان کردن عظمت
 • چهار زمينه‌ی تمرکز افراد تاریخ‌ساز
 • هدایت کشتی زندگی در امواج خروشان روزگار
 • اعضای باشگاه پنج صبحی‌ها، تشریفات عادت‌سازی را کشف می‌کنند
 • اعضای باشگاه پنج صبحی‌ها فرمول ۲۰/۲۰/۲۰ را می‌آموزند
 • اعضای باشگاه پنج صبحی‌ها ضرورت خواب را درک می‌کنند
 • اعضای باشگاه پنج صبحی‌ها درباره‌ی ده تاکتیک نبوغ مادام ‌العمر آموزش می‌بینند
 • اعضای باشگاه پنج صبحی‌ها چرخه‌ دوگانه‌ عملکرد نخبگان را می‌آموزند
 • اعضای باشگاه پنج صبحی‌ها به قهرمان زندگی خودشان تبدیل می‌شوند.

مروری بر بخشی از کتاب

تمامی سرفصل‌هایی که در معرفی کتاب باشگاه پنج صبحی ها در ادامه به آنها اشاره می‌شود، مطالبی هستند که خواننده را به سحرخیزی و استفاده درست از زمان به روش‌های مختلف راهنمایی می‌کند.

این کتاب از رابین شارما را هم بخوانید

انگار چیزی جلودار مرد بی‌خانمان نبود. «و ثانیاً، من در عالم کسب ‌و کار خیلی موفقم. تعدادی شرکت راه‌اندازی کردم که توی این دوره که شرکت‌ها میلیاردها دلار درآمد دارن ولی در آخر سود خالصی براشون نمی‌مونه، سوددهی خیلی بالایی دارن. خیلی بامزه است. دنیا کم‌ و بیش داره دیوونه می‌شه. حرص و طمع خیلی زیاده، ولی عقل سلیم خیلی کم. و سوم، اگر اجازه بدید…» در حالی که صدای خش‌دارش بلندتر می‌شد، ادامه داد: «یه هواپیما روی یه باند آسفالته منتظرمه که از اینجا چندان دور نیست. پس، قبل از اينکه برم، یک‌بار دیگه ازتون می‌پرسم… چون دلم می‌خواد بدونم. شما دو نفر از کدوم قسمت سخنرانی بیشتر خوشتون اومد؟»

هنرمند جواب داد: «تقریبا از همه‌اش. از همه‌اش خوشم اومد. تمام حرف‌های اون اسطوره‌ی پیر رو ضبط کردم.»

مرد بی‌خانمان حین آنکه دست‌ها را محکم روی سینه قلاب می‌کرد، هشدار داد: «این کار غیرقانونیه. با این کار ممکنه خودت رو بندازی توی یه هچل قانونی.»

کارآفرین هم تایید کرد. «این کار خلاف قانونه. چرا باید همچین کاری می‌کردی؟»

«چون دلم خواست. حس کردم باید این کار رو بکنم. من هر کاری رو که دلم بخواد انجام می‌دم. قوانین ساخته می‌شن برای شکستن، می‌دونی؟ پیکاسو گفت شما باید قواعد رو مثل یه حرفه‌ای بدونید، تا بتونید مثل یه هنرمند اون‌ها رو در هم بشکنید. من نیاز دارم خود واقعی‌ام باشم، نه یه گوسفند بی‌دل و جرئت که کورکورانه توی مسیری که به ناکجا ختم می‌شه دنبال گله راه می‌افته.

اغلب مردم، به خصوص اون‌هایی که پول توی جیبشون دارن، هیچی نیستن غیر از یه مشت شارلاتان. درست عین اینکه سخنران گاهی وقت‌ها می‌گفت: شما يا می‌تونید همرنگ جماعت بشید یا می‌تونید دنیا رو متحول کنید، ولی نمی‌تونید جفتش رو با هم انجام بدید. خلاصه. همه‌اش رو ضبط کردم. الان اگه دلتون می‌خواد، بهم شلیک کنید. بازداشتگاه هم بدک نیست. احتمالا اونجا چند تا آدم باحال ببینم.»

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

دکمه بازگشت به بالا