راهنمای ثروت و موفقیتغذای روح (معرفی کتاب)گام های کسب ثروت

معرفی کتاب اسرار ذهن ثروتمند

هر نوع عقیده و ذهنیتی که درباره پولدار شدن داشتید را باید پس از مطالعه و معرفی کتاب اسرار ذهن ثروتمند کنار بگذارید. بسیاری از ما تصور می‌کنیم موفقیت تنها با تلاش و کار کردن‌های بی‌وقفه به دست می‌آید و می‌توانیم از این طریق ثروتمند شویم. در حالی که موفقیت در تعریف اصلی خود چیزی است که از ذهن انسان نشأت گرفته و به دنیای بیرونی ما منعکس می‌شود. نویسنده این کتاب در جملاتی شگفت انگیز و صمیمی به شما می‌آموزد که چطور می‌توانید همه چیز را از صفر شروع کنید و با انگیزه به سمت استقلال، پیشرفت و موفقیت بروید. در ادامه این مقاله از مجله مدنویس با ما همراه باشید تا درباره این کتاب و نویسنده آن بیشتر بدانیم.

معرفی کتاب اسرار ذهن ثروتمند

در معرفی کتاب اسرار ذهن ثروتمند به نوشته تی هارو اکر لازم است بدانید که این کتاب یکی از پرفروش‌ترین کتاب‌های روانشناسی نیویورک تایمز بوده و در سال ۲۰۰۵ به چاپ رسید که در همان ابتدای ورودش به بازار با فروشی میلیونی رو به رو شد و در صدر فهرست نیویورک تایمز، وال‌استریت ‌ژورنال و غیره قرار گرفت. در ایران نیز این کتاب جزو پرفروش‌ترین کتاب‌های روانشناسی در چندین ترجمه راهی بازار نشر شده است.

با خواندن این کتاب باورهای نادرست ما درباره پول و به دست آوردن ثروت عوض شده و متوجه می‌شویم که باید تمام تلاش خود را برای تغییر ذهنیت‌هایی که گذشته درباره این موضوع داشتیم بکار بگیریم و آن را فراموش کنیم. تی هارو در این کتاب بیان می‌کند افرادی که در آرزوی موفقیت هستند با افرادی که موفقیت را لمس کردند بسیار متفاوت‌اند. در واقع هدف اصلی این نویسنده این است که به مخاطبان خودش توضیح دهد که چرا بعضی از مردم ثروتمند هستند و برخی دیگر برای به دست آوردن جایگاهی مناسب از نظر مالی همیشه دست و پا می‌زنند.

این کتاب را همین حالا از دیجی کالا بخر

کتاب اسرار ذهن ثروتمند دارای دو سرفصل با نام‌های “برنامه پولی ما” و “پرونده‌های ثروت” است که به خواننده کمک می‌کند با استفاده از راه حل‌هایی که در جملات این کتاب گنجانده شده است آینده مالی خود را تغییر دهند و به سوی موفقیت گام بردارند. تی هارو یکی از اولین تاجران بین‌المللی و مربیان موفقیت است که ۱۷ تجارت را در دست داشت و با گذشت زمان آنها را به عدد 30 افزایش داد. بنابراین همه کسانی که در کسب ثروت از راهکارهای او استفاده کنند و ارتباط بین موفقیت و شکست را بدانند، چندین قدم از افرادی که هنوز دارای ذهنیت‌های غلط و اشتباه درباره موفقیت هستند جلو خواهند بود.

معرفی تی‌هارو اکر، نویسنده کتاب اسرار ذهن ثروتمند

تی هارو اکر نویسنده و میلیونر معروف آمریکایی است که در معرفی کتاب اسرار ذهن ثروتمند به موفقیت‌های او اشاره کردیم.

دوران کودکی و نوجوانی:

او کودکی خودش را در تورنتو کانادا گذراند و از همان دوران جوانی شروع به کار کرد. برای به دست آوردن منبع مالی برای امرار و معاش خود به هر کار کوچک و بزرگی دست زد؛ از تحویل روزنامه و فروش بستنی گرفته تا فروش کتاب در نمایشگاه‌های تورنتو! او حتی در سال‌های نوجوانی خود در ساحل دریا روغن برنزه کننده می‌فروخت، اما با این وجود از همان سنین در دو رویایی میلیونر شدن بود و برای رسیدن به رویای خودش به مقدار کم راضی نبود و به اندازه‌ای تلاش کرد تا توانست چندین شرکت و مغازه راه اندازی کند و در آنها محصولات تناسب اندام بفروشد. اما از آنجایی که مدیریت منابع مالی خود را به خوبی در دست نداشت تمام دارایی خود را به دلیل سوء مدیریت و سرمایه گذاری‌های ضعیف خود از دست داد.

دوران جوانی:

نقطه عطف زندگی تی هارو اکر دقیقاً از بعد از شکست او اتفاق افتاد و او فهمید که برای موفق بودن باید از افراد موفقی یاد بگیرد و از روش‌هایی که آنها برای موفقیت استفاده کردند تا جایی که می‌تواند استفاده کند. و این روند تا جایی پیش رفت که او خودش امروزه به عنوان یکی از بزرگترین سخنرانان عرصه موفقیت کسب ثروت شناخته می‌شود.

اکر معتقد است اگر برنامه‌ای مالی برای موفقیت در ناخودآگاه خود تنظیم نکرده باشید، هیچ چیزی یاد نخواهید گرفت و هیچ کاری نخواهید کرد که تفاوتی نسبت به قبل برایتان به وجود بیاید. او در همان دوران نوجوانی که به دنبال کسب موفقیت بود به خودش قول داد اگر به جایگاه مناسبی برسد راز و رمزهای ثروتمند شدن را به همه افراد خواهد آموخت.

برای خرید نسخه انتشارات آتیسای این کتاب کلیک کنید

اکنون که او یکی از میلیونرهای جهان است که به قول خود وفادار ماند و سعی کرد تا در معرفی کتاب اسرار ذهن ثروتمند تمامی راز و رمزهای آن را به مردم جهان بیاموزد. به طوری که با تحقیقات انجام شده کتاب‌ها و سخنرانی‌های او زندگی بیش از 5 میلیون نفر در جهان را تغییر داده و کمک کرده تا به استقلال مالی برسند.

در حال حاضر تی هارو اکر در آمریکای شمالی موسسه‌ای به نام آموزش اوج عملکرد را تاسیس کرده و در آن برنامه‌هایی در رابطه با رشد موفقیت به افراد آموزش می‌دهد. اکثر افرادی که در جلسات این موسسه شرکت می‌کنند آنهایی هستند که رویای میلیونر شدن دارند و قصد دارند تا نگرش خود را تغییر دهند.

خواندن این کتاب برای چه کسانی مناسب است؟

در معرفی کتاب اسرار ذهن ثروتمند باید بدانید که این کتاب مخصوص همه افرادی است که قصد دارند مسیر موفقیت را هرچه سریعتر طی کرده و به جایگاه مناسب برسند. علاوه بر این، این کتاب برای کسانی که تصمیم دارند تغییری در دیدگاه خود ایجاد کنند و برای رسیدن به موفقیت روش جدیدی را پیش بگیرند بسیار مناسب خواهد بود. همانطور که آقای اکر توانست با کمترین تخصص در کوتاه ترین زمان ممکن و با مقدار ناچیزی سرمایه، ثروت زیادی به دست بیاورد؛ افرادی که از قاعده و قوانین او برای ثروتمند شدن استفاده می‌کنند نیز می‌تواند سرمایه اندک‌شان را در مدت کمی به سرمایه بیشتر تبدیل کرده و به استقلال مالی مناسبی در زندگی دست یابند.

کتاب اسرار ذهن ثروتمند اثر تی. هارو اکر را از دیجی کالا بخرید

بخشی از کتاب اسرار ذهن ثروتمند

اکثریت قریب به اتفاق مردم، ظرفیت درونی، برای به وجود آوردن و نگه‌داری مقدار زیادی پول و رودررو شدن با چالش‌های فزاینده‌ای را ندارند که در پول و موفقیت بیش‌تر پنهان است. دوستان من! این دلیل اصلی ست که نشان می‌دهد چرا آن‌ها پول زیادی ندارند.

نمونه‌ی کامل این مطلب، برندگان قرعه‌کشی هستند. تحقیقات نشان داده است که اغلب برندگان قرعه‌کشی، صرف ‌نظر از مقدار پولی که برنده می‌شوند، عاقبت به همان وضعیت مالی برمی‌گردند که از اول می‌توانستند اداره‌اش کنند.

از طرف دیگر درست خلاف همین موضوع برای ثروتمندهای خودساخته اتفاق می‌افتد. توجه دارید که وقتی ثروتمندهای خودساخته پولشان را از دست می‌دهند، معمولاً ظرف مدت نسبتاً کوتاهی دوباره به دستش می‌آورند. این پدیده چرا اتفاق می‌افتد؟ چون با وجود آن‌که بعضی از ثروتمندهای خودساخته پولشان را از دست می‌دهند، هیچ‌وقت مهم‌ترین عنصر موفقیتشان را از دست نمی‌دهند: ذهن میلیونرشان را!

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

دکمه بازگشت به بالا