چاکرامدیتیشن و مراقبه

مراقبه پاکسازی چاکراها  + معرفی ۷ چاکرا اصلی

در دنیای شلوغ پر همهمه امروزی، بسیاری از افراد به دنبال مراقبه پاکسازی چاکراها هستند؛ این نوع از مدیتیشن به شما کمک می‌کند تا به بدن خود آگاه‌تر شوید و بیشتر به معنویات زندگی بپردازید. مفاهیم مربوط به چاکراها از اسناد باستانی به دست ما رسیده‌اند. در این مطلب از مدنویس می‌خواهیم ابتدا بررسی کنیم که ۷ چاکرای اصلی بدن کدامند و مراقبه پاکسازی چاکراها چیست. با ما همراه باشید.

قبل از انجام مراقبه پاکسازی چاکراها بخوانید

منظور از چاکرا در واقع نقاطی از بدن هستند که گفته می‌شود به یک کانال انرژی متصل شده‌اند. این هفت چاکرا در یک راستا در بدن قرار گرفته‌اند و بر روی یکدیگر تاثیر می‌گذارند. هرچه بیشتر به احساسات درونی خود بپردازید و زمان بیشتری برای توجه کردن به بدن خود اختصاص دهید، توازن بین این نقاط را بیشتر خواهید داشت.

می‌دانیم که هر انرژی در جهان، از بین نمی‌رود. بلکه از شکلی به شکل دیگر تبدیل می‌شود. انرژی‌هایی که در بدن ما به وجود می‌آیند نیز همین سرنوشت را دارند. چنانچه نتوانیم به درستی آنها را مدیریت کنیم، ممکن است به شکل بیماری جسمی خود را نشان دهند. با مراقبه پاکسازی چاکراها می‌توانید به نوعی سیستم انرژی بدن خود را تمیز کنیم.

برای خرید عود ۷ چاکرا اینجا کلیک کنید

در ادامه به طور مفصل درباره هرکدام از چاکراها و سپس مراقبه پاکسازی چاکراها خواهیم گفت. اما به طور کلی چاکراهای اول، دوم و سوم بیشتر مربوط به جسم ما می‌شوند و نقاط پایینی بدن ما هستند. در حالیکه چاکراهای پنجم، ششم و هفتم، مربوط به بخش احساسات و آگاهی ما هستند. چاکرای مرکزی یا چهارم، قلب ماست که این دو گروه را به هم متصل می‌کند. پس قلب به عبارتی هم احساسات جسمانی و هم روانی ما را شامل می‌شود.

چاکرای اول چاکرای ریشه

این چاکرا آخرین نقطه در انتهای ستون مهره‌های ماست. مفهوم آن مرتبط با حفظ و نگهداری احساسات جنسی و موارد زمینی است. مانند مسائل مالی، شغل و حرفه، خانه، امنیت جسمانی، نیازهای خوردن، خوابیدن، لباس مناسب و دارایی‌ها. اگر در چنین مسائلی دنیوی دچار گیر و گرفتاری هستید، احتمالاً مراقبه پاکسازی چاکراها به کارتان می‌آید.

چاکرای دوم چاکرای خاجی

دومین چاکرای اصلی، بین ناف و انتهای ستون مهره قرار گرفته است. این چاکرا تا حد زیادی تحت تاثیر افکار و احساسات ماست. تمایل شدید به لذت‌های جسمانی مانند غذا یا مسائل جنسی، هرگونه اعتیاد به مواد مخدر و مواردی که بدن مربوط می‌شود، مانند عادت‌های ورزشی، الگوی خواب، وزن و سلامتی، در این چاکرا دیده شده است. لذا مراقبه پاکسازی چاکراها می‌تواند در این حوزه هم به شما کمک کند.

خرید دکوری مدل هفت چاکرا

چاکرای شبکه خورشیدی

جایگاه این چاکرا پشت ناف است. احساساتی که مرتبط با قدرت یا کنترل دیگران است را می‌تواند در مراقبه پاکسازی چاکراها در چاکرای شبکه خورشیدی، بررسی کرد. اگر از قدرتمند بودن می‌ترسید یا تجربیاتی درباره مغلوب شدن دارید، احتمالاً مشکل شما در این بخش است.

چاکرای قلب

مرز بین دو بخش از بدن که هم احساسات معنوی و هم احساسات مادی را شامل می‌شود قلب است. روابط شما با سایر افراد، نگرانی‌هایی که در مورد افراد خاصی در زندگی خود دارید، درگیری ذهنی درباره بخشیدن یا نبخشیدن خود یا دیگری، الهامات درونی، راهنمایی‌های الهی و … همگی مربوط به این چاکرا می‌شوند که با مراقبه پاکسازی چاکراها می‌توان تا حد زیادی در این بخش به توازن رسید.

چاکرای گلو

نقطه ای نزدیک به سیب گلو، که تحت تاثیر افکار و احساسات مربوط به بیان حقیقت خود است. همچنین مواردی که به درخواست تحقق نیازها مربوط می‌شود، یا کارهای هنری و آموزش دادن به دیگران در همین قسمت دیده شده است. اگر درباره برقراری ارتباط با دیگران نگرانی دارید، مراقبه پاکسازی چاکراها را حتماً انجام دهید.

دیدن این محصول در دیجی کالا

چاکرای چشم سوم

بین دو چشم شما، نقطه‌ای وجود دارد که با نام چشم سوم شناخته می‌شود. این جا نقطه‌ای است که گفته می‌شود تمام وقایع و احساسات شما در آن ثبت می‌شود. به همین خاطر مراقبه پاکسازی چاکراها برای آن معنای ویژه‌ای دارد. چشم سوم تحت تاثیر موارد زیر است:

·        آینده و گذشته: آنچه برای شما مقدر شده و آنچه در زندگی باعث آزار و اذیت شما گردیده است

·        اعتقادات درباره ارواح یا ترس از دیدن آنها

چاکرای تاجی

آخرین چاکرا بالای سر شما قرار گرفته است. جایی که خلاقیت و نوآوری شما از آن تامین می‌شود. احساس نزدیکی یا دوری ما با خالق هستی، دریافت الهاماتی از منبع الهی و همینطور اعتماد به دریافت اطلاعات را می‌توان در این قسمت مشاهده کرد. با این مقدمه برویم به سراغ مراقبه پاکسازی چاکراها.

مراقبه پاکسازی چاکراها

برای مطالعه بیشتر در این باره، این کتاب را از دیجی کالا بخرید

برای مراقبه پاکسازی چاکراها این کارها را انجام دهید

در یک فضای آرام، به پشت بخوابید و نفس عمیق بکشید. با دم و بازدم سعی کنید تمام استرس‌ها و نگرانی‌ها را از خود دور کنید.

به تمامی نقاطی که به عنوان چاکرا به شما معرفی کردیم، فکر کنید. ابتدا از چاکرای ریشه شروع کنید. احساس کنید که آرامش به اعضای بدن شما وارد می‌شود. یک نور را فرض کنید که درون بدن شما حرکت می‌کند و به سمت بالا می‌آید.

همراه با این نور، تمام احساسات بد خود را دور بریزید. حالا متن مراقبه پاکسازی چاکراها را در ادامه بخوانید:

در ذهنت تمام برخوردهایی که امروز با دیگران داشتی را مرور کن. همه چیز را به فرشتگان و خداوند واگذار تا کاملا آزاد و سبک شوی. به خودت اجازه بده تا احساساتت را نسبت به خودت بپذیری بدون هیچ محدودیت و قضاوتی.

اگر حس میکنی کسی انرژی تو را تضعیف می‌کند بخواه که او را ببخشی و همین حالا او را به نور واگذار کن. به طور کامل از تمرکز بر ویژگی‌های شخصیتی افراد دیگر دست بردار و به جای آن بر قلب الهی تمرکز کن.

وقتی از تمام تمرکزها بر ویژگی‌های شخصیتی افراد دیگر دست برداشتی می‌بینی که چاکرای شبکه خورشیدی‌ات شفاف‌تر و درخشان‌تر می‌شود.

حال بخواه که فرشته مقرب با انرژی شفابخش خویش، قلب تو را در برگیرد و هر گونه تیرگی را از قلب تو بزداید.

ببین یا حس کن که قلبت در نور روشن الهی می‌آرمد. چاکرای قلبت را مانند زمرد سبز درخشانی ببین. بگو من می‌خواهم در ذهنم خودم و دیگران را برای اشتباهاتی که امروز انجام داده‌ایم ببخشیم. من می‌خواهم اثر تمام این اشتباهات برای همیشه فراموش شود.

ببین یا حس کن که چاکرای گلویت مثل حلقه شفاف آبی روشن مایل به سبز است. نفس عمیقی بکش و بگو من می‌خواهم امشب رویایی ببینم که کاملاً در خاطرم بماند که در آن رویا تمام موانع به سوی رابطه‌ای کامل و الهی از جلوی پایم برداشته می‌شود.

 

وقتی آرام و آرامتر شدی بگو من به راهنمایی‌هایی که امشب در رویا دریافت می‌کنم خوشامد می‌گویم. من آگاهانه از قید و بندهایی که مرا از لذت بردن در عرصه معنوی بازمی‌دارد رها می‌شوم…

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

دکمه بازگشت به بالا