قانون جذبمدیتیشن و مراقبه

راه‌‌های رسیدن به آرزوها با قانون جذب کدامند؟

آیا تا به حال برایتان پیش آمده است که به شخصی فکر کرده باشید و او با شما تماس بگیرد؟ و یا به چیزی فکر کرده باشید و وارد زندگیتان شده باشد؟ همه این موارد مربوط به قانون جذب است که شما بدون اینکه بدانید در حال فرستادن فرکانس و پیام به کائنات بوده‌اید و برایتان فراهم شده است. قدرت قانون جذب به اندازه‌ای است که می‌توانید از طریق آن به تمام خواسته‌ها و آرزوهایتان برسید، اما تنها در صورتی که مراحل انجام آن را به خوبی طی کنید. با ما در ادامه همراه باشید و با مراحل و روش‌های قانون جذب آشنا شوید تا از این پس هر آنچه را که اراده می‌کنید، در اختیار داشته باشید.

قانون جذب چیست؟

طبق قوانین فیزیک کوانتوم همه چیز در دنیا بر اساس انرژی ساخته شده است. بدن شما، صندلی که روی آن نشسته‌اید، و هر آنچه که به ذهنتان می‌رسد همگی از انرژی تشکیل شده‌اند و به‌ همین دلیل است که شما با فرستادن فرکانس‌های انرژی می‌توانید آن‌ها را جذب کنید. ذهن انسان یکی از پیچیده‌ترین آفریده‌های خداوند است و به گونه‌ای طراحی شده است که بتواند به تمام خواسته‌ها و آرزوهای خود برسد. قانون جذب همیشه در حال فعالیت و جذب انرژی از سمت شما است و زمانی نتیجه مثبت دارد که افکار و احساسات شما نیز مثبت باشد.

براساس قانون جذب شما هر احساسی که نسبت به خواسته و آرزوی خود داشته باشید همان را نیز دریافت می‌کنید و به عبارتی دیگر احساسات شما چراغ راه‌تان برای رسیدن به اهدافتان هستند.‌ اگر نسبت به خواسته خود احساس خوبی دارید و مطمئن هستید که به کائنات فرستاده شده است نشانه آن است که به هدفتان خواهید رسید‌. اما اگر احساس بد و ناخوشایندی نسبت به خواسته خود دارید نشانه آن است‌ که از هدفتان دور می‌شوید. بنابراین طبق قانون جذب برای رسیدن به هدف و خواسته خود بایستی افکار خود را کنترل کرده و به همان سمت هدایت کنید.

کلید قانون جذب: احساسات شما

به طور کلی افکار و احساسات ما به دو دسته مثبت و منفی تقسیم می‌شود. ذهن انسان از مجموعه سلول‌های نورونی تشکیل شده است که در همه حال به‌جز خواب در حال تولید انرژی است و هر زمانی که شما بیدار باشید، در حال فرستادن انرژی و ارتعاش هستید. اگر به هرچیزی فکر کردید و احساس بدی نسبت به آن داشتید، انرژی و ارتعاش شما در جهت دور شدن از خواسته‌تان است، و در مورد احساسات خوب نیز همین‌طور! اگر به بی‌پولی، بیماری، و هر چیز منفی دیگر فکر کنید کائنات بیشتر آن را وارد زندگیتان می‌کند.

ساده‌ترین راه کنترل کردن افکار و احساسات در جهت قانون جذب، تمرین کردن است. بنابراین تمرین در اصلاح باور‌هایتان سبب می‌شود به تمام آرزوهای خود به راحت‌ترین شکل ممکن برسید.

راه‌های رسیدن به آرزوها با قانون جذب

۱. افکار منفی را دور بریزید

اولین مرحله برای تمرین در اصلاح باورهایمان این است که افکار منفی را از خود دور کنیم. ذهن اکثر ما درگیر افکار منفی است و حتی از بازگویی آن‌ها برای یکدیگر احساس سبکی می‌کنیم. اما بزرگترین اشتباه در دور شدن از اهدافمان همین موضوع است. لیستی از تمامی افکار منفی خود تهیه کنید. برای مثال بنویسید من چاقی بدنم را دوست ندارم، از حقوقی که میگیرم راضی نیستم، بی‌پولی را نمی‌خواهم، از رابطه‌ای که دارم راضی نیستم و …

بسیاری از افراد در همین مرحله می‌مانند و نمی‌توانند به مرحله دوم بروند. بنابراین سعی کنید با دقت این لیست را بنویسید و تا زمانیکه آن را کامل نکرده‌اید به سمت مرحله دوم نروید.

۲. تبدیل افکار منفی به افکار مثبت

کاری که در این مرحله باید انجام دهید این است که تمامی افکار منفی که در مرحله قبل نوشته بودید را به افکار مثبت تبدیل کنید. برای مثال به جای من چاقی بدنم را دوست ندارم بنویسید: می‌خواهم لاغر و خوش‌اندام باشم، به جای بی پولی را نمی‌خواهم بنویسید: می‌خواهم ثروتمند باشم و … همانطور که در ابتدای مطلب به آن اشاره کردیم، احساس و افکار شما هر آنچه که باشد همان به شما جذب خواهد شد. اگر ثروت بیشتری بخواهید، همان وارد زندگیتان می‌شود و اگر تمرکز خود را روی بی‌‌پولی بگذارید هیچ‌گاه ثروت وارد زندگیتان نخواهد شد.

۳. شاد باشید

خندیدن و شاد بودن باعث انتشار حس مثبت می‌شود و و این پیام را به کائنات می‌دهد که من در حال حاضر از چیزی که دارم خوشحال و خرسند هستم. این کار باعث می‌شود که قانون جذب انرژی مثبت شما را گرفته و شادی بیشتری را وارد زندگیتان می‌کند.

۴. شکرگزار باشید

یکی از قوی‌ترین و مهم‌ترین راه‌های قانون جذب شکرگزاری است. شکرگزاری باعث می‌شود که ارتعاش شما با کائنات بالا برود. بابت تک تک نعمت‌هایی که در زندگی دارید شکرگزار باشید، چه کوچک و چه بزرگ، و حتی خواسته‌هایی که به آن‌ها نرسیدید. هنگام شکرگزاری به این موضوع دقت کنید که از نعمت‌هایی که دارید با تمام جزئیاتش شکرگزار باشید. برای مثال بگویید خدایا شکرت‌ که به خانه رویاهایم رسیدم و سپس جزئیات آن را نام ببرید.

این تمرین را می‌توانید شب‌ها قبل از خواب نیز انجام دهید. اگر ممکن است تمرکز خود را از دست بدهید و موارد داخل ذهنتان را فراموش کنید از روش نوشتن کمک بگیرید. به طور کلی شکرگزاری باعث ایجاد حس خوب در وجود شما می‌شود.

۵. تمرین مداوم

انجام این مراحل بدون تمرین هیچ نتیجه‌ای نخواهد داشت. تمرین باعث می‌شود که احساسات شما از خودآگاهتان به ناخودآگاه منتقل شده و پس از مدتی دیگر نیازی به تمرین‌های مداوم و نوشتن نخواهید داشت، و نگاه شما به مسائل برای همیشه مثبت خواهد بود. برخورداری از احساسات مثبت کلید موفقیت شما در رسیدن به خواسته‌هایتان با استفاده از قانون جذب است. بنابراین به اندازه‌ای تمرین کنید که به طور ناخودآگاه افکار و سخنان مثبت از شما به کائنات ارسال شود. روزی ۳۰ تا ۴۵ دقیقه را به تمرین‌های قانون جذب اختصاص دهید و از این طریق فرکانس‌های ذهن خود را کنترل کنید.

قانون جذب از نگاه قرآن

شاید برخی از افراد تصور کنند که اعتقاد و باور به قانون جذب، شرک ورزیدن به خداوند است، در صورتی که خداوند در بسیاری از آیات قرآن به آن اشاره کرده است و در ادامه نمونه‌ای از این آیات را‌ می‌خوانیم.

سوره آل‌عمران– آیه ۱۵۳:

 إِذْ تُصْعِدُونَ وَلَا تَلْوُونَ عَلَى أَحَدٍ وَالرَّسُولُ یَدْعُوکُمْ فِی أُخْرَاکُمْ فَأَثَابَکُمْ غَمًّا بِغَمٍّ لِکَیْلَا تَحْزَنُوا عَلَى مَا فَاتَکُمْ وَلَا مَا أَصَابَکُمْ وَاللَّهُ خَبِیرٌ بِمَا تَعْمَلُونَ

هنگامى را که در حال گریز [از کوه] بالا مى‌رفتید و به هیچ‌کس توجه نمی‌کردید و پیامبر شما را از پشت‏ سرتان فرا مى‏‌خواند پس [خداوند] به سزاى [این بى‏ انضباطى] غمى بر غمتان [افزود] تا سرانجام بر آنچه از کف داده‏‌اید و براى آنچه به شما رسیده است اندوهگین نباشید و خداوند از آنچه مى‌‌کنید آگاه است.

تفسیر این آیه در رابطه با قانون جذب این است که خداوند به شما دستور می‌دهد که اگر برایتان اتفاق ناگواری رخ داد غمگین نباشید، زیرا داشتن احساسات بد باعث از دست دادن همه‌چیز خواهد شد.

نتیجه‌گیری از قانون جذب

برای نتیجه گرفتن از قانون جذب سعی کنید به این باور برسید که نعمت‌های دنیا نامحدود و بی‌پایان است. بزرگترین و بیشترین خواسته‌ها را داشته باشید و مطمئن باشید که به آن‌ها دست پیدا می‌کنید. خودتان را با دیگران مقایسه نکنید. مقایسه کردن باعث می‌شود که شما عزت نفس و باور خود را نسبت به خودتان از دست داده و قانون جذب دیگر نتیجه‌ای را به شما ندهد.

شما چه تجربه‌ای در زمینه قانون جذب داشته‌اید؟ در قسمت نظرات برایمان بنویسید و این مطلب را با دوستان خود به اشتراک بگذارید.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

دکمه بازگشت به بالا