قانون جذبمدیتیشن و مراقبه

قانون جذب راست یا دروغ؟

قانون جذب راست یا دروغ؟ قانون جذب یکی از آن مباحث جذاب و در عین حال جنجال‌برانگیزی است که در دنیا مخالفان و موافقان بسیاری دارد. طبق این قانون به هر آنچه که فکر کنید می‌توانید از کائنات دریافت کنید. و در واقع موافقان این قانون معتقدند که افکار مثبت نتایج مثبت، و افکار منفی نتایج منفی را جذب می‌کند. پس از منتشر شدن کتاب و فیلم راز سر و صداهای زیادی به پا شد و نقدهایی که به آن صورت گرفت باعث شد که برخی به وجود آن شک کرده و به این فکر کنند که آیا واقعاً قانون جذب کار می‌کند؟

ما در این مقاله به برخی از مواردی اشاره کرده‌ایم که در این سال‌ها در بین جوامع به اشتباه جا افتاده است و باعث می‌شود که برای برخی افراد در اینکه قانون جذب راست یا دروغ، ابهام به وجود آمده باشد. اگر برای شما نیز در راست و یا دروغ بودن این قانون ابهامی وجود دارد تا انتهای این مقاله از مجله مدنویس با ما همراه باشید.

قانون جذب چیست؟

قانون جذب و قانون ارتعاش دو عضو مرتبط به یکدیگر هستند که اگر قوانین آن‌ها را در زندگی خود به کار ببریم به موفقیت و هرآنچه که می‌خواهیم می‌رسیم. قانون ارتعاش می‌گوید تمام افکاری که درون ذهن شما می‌چرخد دارای انرژی و ارتعاش است و باعث می‌شود که شما به آنچه که فکر می‌کنید یا دست پیدا کنید و یا خیر. طبق قانون جذب افراد می‌توانند با کنترل کردن افکار خود در مسیر رسیدن به خواسته‌هایشان قرار بگیرند و به هرآنچه که می‌خواهند برسند.

زندگی همه ما مجموعه‌ای از خواسته‌ها و آرزوهای ما است، اما در این بین احساساتی نیز وجود دارند که می‌توانند برروی این خواسته‌ها و آرزوها تأثیر بگذارند. اجازه دهید با ذکر مثالی این گفته را روشن‌تر کنیم:

۲ نفر را در نظر بگیرید که هر دو آرزوی داشتن ماشین آخرین مدل شاسی بلندی را دارند. یکی از آن‌ها پر از حس شور و شوق رسیدن به این ماشین است و همیشه امید دارد که این ماشین در سریع‌ترین زمان ممکن مال او خواهد شد، اما دیگری برای آرزوی خود احساس یأس و ناامیدی داشته و مدام از اینکه پول خرید آن را ندارد شکایت می‌کند.

شخص اول انسانی با خواسته‌ای بزرگ و احساسات مثبت، و شخص دوم فردی با خواسته بزرگ اما احساسات منفی است. شخص اول پس از مدتی به آرزویش دست پیدا می‌کند و شخص دوم دستاوردی نخواهد داشت و برای همیشه خواسته‌اش در قالب یک آرزو خواهد ماند!

دلیل این اتفاق همانطور که گفته شد این است که قانون جذب انرژی‌های مثبت شما را گرفته و به خودتان باز می‌گرداند که در ادامه به چگونگی عملکرد آن بیشتر می‌پردازیم.

چگونگی عملکرد قانون جذب

هر زمانیکه شما خواسته‌ای از جهان هستی داشته باشید قانون جذب طبق وظیفه‌ای که دارد انرژی‌هایی که شما در برابر خواسته‌تان دارید را جذب کرده و به شما باز می‌گرداند. در مثالی که در قسمت قبل زده شد، فردی که حس شور و اشتیاق داشت به خواسته خود رسید، اما فردی که ناامید از رسیدن به آرزویش بود، به خواسته خود نرسید. پس نتیجه می‌گیریم که جهان هستی و کائنات از طریق قانون جذب انرژی‌های مثبت و منفی ما را گرفته و به خودمان برمی‌گرداند.

همانطور که در بسیاری از متون الهی گفته شده است تمام جهان و هستی از انرژی ساخته شده‌اند و برای بقای خود به آن احتیاج دارند. بنابراین ما می‌توانیم برای رسیدن به هدف و غایت خود با استفاده از انرژی‌هایی که به سمت جهان می‌فرستیم به هدفمان برسیم. قانون جذب در همه‌جا است و برروی همه ما تأثیر می‌گذارد و هرگاه که شما چیزی بخواهید و یا در ذهن‌تان بیاورید فرکانسی از خود ساطع کرده و به صورت خودآگاه و یا ناخودآگاه با یکدیگر ارتباط برقرار می‌کنند. به همین دلیل است که گاهی به موضوعی فکر می‌کنید و برایتان پیش می‌آید و شما دقیقا نمی‌دانید که چگونه این اتفاق افتاده است.

باورهای غلط در مورد قانون جذب

  • قانون جذب جادو می‌کند!

جایی نشستن و تنها فکر کردن به آرزوها کافی نیست، زیرا قانون جذب نمی‌تواند اینگونه به شما کمک کند. قانون جذب جادو نمی‌کند بلکه تنها زمانی به شما کمک می‌کند که در جهت رسیدن به آن هدف کاری را انجام دهید. برای مثال اگر می‌خواهید خانه‌ای بخرید، سعی کنید مسیر رفت و برگشت از محل کار خود را از آنجا عبور کنید، و یا برای خرید آن شروع به پس‌انداز کنید. چراکه تنها در این‌ صورت، جهان هستی انرژی مثبت شما را جذب می‌کند. در نتیجه اینکه قانون جذب راست یا دروغ  به خود ما و اعمال ما بستگی دارد.

  • رویاپردازی کافیست

آیا اگر کسی به شما بگوید که با خیره شدن و رویاپردازی می‌توانید به آرزوی خود برسید این گفته را باور می‌کردید؟ رویاپردازی تنها یک ابزار برای آموزش ما است تا با استفاده از آن فرکانسی که به سمت جهان هستی ارتعاش می‌دهیم جذب شود. اگر قانون جذب راست یا دروغ باشد تأثیری در خواسته ما ندارد پس تفکرات خود را تعلیم دهید و اجازه ندهید که تناقض در اعمال‌تان باعث هدر رفتن انرژیتان شود. اگر قصد خرید ماشینی را دارید اما باور دارید که هرگز نمی‌توانید آن را بخرید تناقض بین این دو احساس شما مانع از رسیدن به آن می‌شود.

برای آنکه بدانید خواسته‌ای که در موردش رویاپردازی می‌کنید به حقیقت میپیوندد یا نه، به احساسی که در زمان رویاپردازی دارید دقت کنید.

  • قانون جذب به تازگی مد شده است!

برخی معتقدند که قانون جذب پس از فیلم راز که درباره همین موضوع ساخته شده است، بر سر زبان‌ها افتاده و تا قبل آن کسی در این باره حرفی نزده بوده است و حتی گاهی از خودشان می‌پرسند که قانون جذب راست یا دروغ! اما در واقع اینگونه نیست و قانون جذب از زمان پیدایش هستی تابه‌حال وجود داشته است و یکی از قدیمی‌ترین قانون‌های جهان محسوب می‌شود. سال‌ها تلاش و تحقیقات توسط محققان از زمان‌های قدیم صورت گرفت و نسل به نسل نوشته شد و چرخید تا که بالاخره نتیجه گرفتند و نتیجه آن فیلمی به نام راز در قالب مستند بود که در سال ۲۰۰۷ به همه جهان قانون جذب را معرفی کرد.

  • قانون جذب و دین در تضاد یکدیگرند

بسیاری از افراد متدین تصور می‌کنند که قانون جذب با باورهای دینی در تضاد بوده و بنابراین نمی‌توانند آن را باور کنند. برخی از آن‌ها حتی با دیدن شواهدهای موجود باز هم تردید دارند که آیا قانون جذب راست یا دروغ؟ و یا دین آن‌ها چیزی تحت عنوان قانون جذب را قبول دارد با خیر؟!

در صورتی که اگر به آیه‌ها و سخنان بزرگان دقت کنید خواهید دید که ردپای قانون جذب در آن‌ها وجود دارد. برای مثال در حدیثی از امام صادق آمده است که فرموده‌اند “ وقتی چیزی می‌خواهی و خواسته‌ای داری، پس اینگونه بپندار و تصور کن که خواسته تو دم در است و اجابت شده است”

در دین مسیحیت نیز اصولی وجود دارد که به قانون جذب اشاره دارد، برای مثال حضرت مسیح فرموده است: “کسی که به من ایمان آورد، کارهایی را که من توان انجامش را دارم، او نیز قادر به انجامش خواهد بود. از طریق تفکر است که انسان چیزهایی که در زندگی دارد را شکل و فرم می‌دهد. هر کسی بخواهد، دریافت می‌کند، جستجو کند می‌یابد و هر کسی دری را بزند در به روی او باز خواهد شد. “

همه این سخنان و نقل‌قول‌ها حاکی از آن است که قانون جذب و دین نه تنها در تضاد با یکدیگر نیستند بلکه بزرگان ما نیز به وجود چنین انرژی بزرگی در جهان هستی باور داشته‌اند.

  • به دست گرفتن کنترل افکار

این موضوع حقیقت دارد که افکار شما به خصوص افکار منفی دارای انرژی‌هایی هستند که شما را می‌توانند از هدفتان دور کنند اما دلایلی هم وجود دارد که می‌تواند از نگرانی شما بابت افکار منفی کم کرده و دیگر مجبور نباشید به طور مداوم مراقب افکارتان باشید. دلیل اول این است که افکار کوچک قدرت چندانی ندارند. قدرت آن‌ها زمانی زیاد می‌شود که  این تفکرهای کوچک تبدیل به باور شوند. در غیر اینصورت لزومی بر نگرانی وجود ندارد و شما باید تلاش کنید که باور شما همیشه مثبت باشد.

دلیل دوم زمان است. زمان بر شما آشکار می‌کند که خواسته و هدف شما چیزی است که واقعاً به آن اعتقاد دارید و یا تنها یک خواسته گذرا است. که در صورت داشتن اعتقاد واقعی، افکار منفی که در یک لحظه به ذهنتان خطور می‌کند اتفاق نمی‌افتد، زیرا شما در اعماق وجودتان به رخ دادن آن‌ها باور ندارید.

به راستی، قانون جذب راست یا دروغ؟

با توجه به مطالبی که گفته شد جواب به این سوال که قانون جذب راست یا دروغ همگی به خود ما انسان‌ها بستگی دارد. اگر نگاه شما به قانون جذب، نگاه فردی است که اتفاقات زندگی خود را بررسی کرده و وجود انرژی‌های مثبت و منفی را باور دارد پس قانون جذب وجود داشته و حقیقت است، و بالعکس. برای نتیجه‌گیری بهتر می‌توانید کتاب راز را که اقتباسی از فیلمی به همین نام درباره باور به قانون جذب است مطالعه کرده و خودتان تصمیم بگیرید.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

دکمه بازگشت به بالا