انگیزه فردیتوسعه فردی

توسعه شایستگی‌های فردی در ۴ قدم

+ لیستی از مهارت‌های فردی مورد نیاز برای همه

وقتی صحبت از توسعه شایستگی‌های فردی یا افزایش مهارت‌ها می‌شود، ناخودآگاه به یاد محیط کاری و مهارت‌های شغلی می‌افتیم. شاید به این دلیل که در سال‌های گذشته در این زمینه در بستر محیط کاری بیشتر کار شده است تا زندگی فردی. اما در این مطلب از مجله مدنویس تصمیم گرفته‌ایم به موضوع توسعه شایستگی‌های فردی در تمام ابعاد زندگی، بپردازیم. با ما همراه باشید.

توسعه شایستگی‌های فردی شامل چه حوزه‌هایی می‌شود؟

به طور کلی انسان مدرن در دو قالب زندگی فردی و زندگی سازمانی تعریف می‌شود. بخش دوم شامل زندگی اجتماعی و روابط کاری ماست. بسیاری از شایستگی‌هایی که در حال حاضر افراد تشویق به کسب آنها می‌شوند، در بستر سازمان یا حداقل در فضای همکاری و تعاملات جمعی اتفاق می‌افتد. مانند کار تیمی یا گزارش نویسی.

اما توسعه شایستگی‌های فردی می‌تواند در جنبه‌ای کاملاً متفاوت از جنبه شغلی شما باشد. به طور مثال اگر شما به سراغ یادگیری خوش نویسی (Calligraphy) بروید، به احتمال زیاد هیچ تاثیری در شغل شما نخواهد داشت. اما توسعه شایستگی‌های فردی به حساب می‌آید. نواختن ساز، یادگیری بافتنی، آشپزی و … نیز از مثال‌هایی هستند که در این بحبوحه تلاش برای پیشرفت در فضای شغلی، گاهی حتی هیچ ارزشی برای فرد ایجاد نمی‌کنند.

آیا مرز مشخصی بین مهارت‌های فردی و سازمانی وجود دارد؟

از آنجایی که روز به روز زندگی‌های ما پیچیده‌تر و در نظر غیرقابل پیش بینی‌تر می‌شود، این مرز هم کمرنگ و کمرنگ‌تر شده است. حالا مهارت‌هایی که روزی به عنوان یک ویژگی فردی شناخته می‌شد، می‌تواند در پیشرفت شغلی هم به شما کمک کند. مثلاً فن بیان یا تسلط کلامی که اگر احساس ضعف در آن می‌کنید، پیشنهاد ما کار کردن روی این مهارت‌هاست. فرایند توسعه شایستگی‌های فردی از همین گام‌های کوچک شروع می‌شود.

از طرف دیگر، مهارت یا شایستگی‌ای مانند مدیریت یا تصمیم گیری که در گذشته شاید فقط به محیط کاری ارتباط پیدا می‌کرد، حالا حتی در فرزندپروری یا مدیریت خانوار نیز ربط پیدا می‌کند. به همین دلیل است که طی سال‌های اخیر، به جای اصطلاح‌های مجزای مهارت یا شایستگی فردی و مهارت سازمانی، اصطلاح توسعه فردی را به کار می‌بریم.

توسعه فردی چیست؟

درباره توسعه شایستگی‌های فردی و به طور کلی Personal Development در مقالات قبلی مدنویس بسیار صحبت کرده ایم. گرچه هرچقدر هم در این باره توضیح بدهیم کافی نیست. اما منظور از این اصطلاح این است که شما هر چقدر برای توسعه شایستگی‌های فردی تلاش کنید، در نهایت به فردی توانمندتر در تمام حوزه‌های زندگی تبدیل می‌شوید.

این کتاب می تواند در این زمینه به شما کمک کند

برای دیدن مشخصات کتاب در دیجی کالا کلیک کنید

فردی که توانایی بیشتری پیدا کند، می‌تواند هم برای خود و هم برای سازمانش مفید و موثر واقع شود. پس توسعه شایستگی‌های فردی، از هر نظر به شما کمک می‌کند زندگی بهتری داشته باشید.

اما این فرایند، بدون برنامه ریزی سخت و حتی ناممکن است خواهد شد. به همین خاطر است که ما ۴ گام زیر را تدوین کرده‌ایم که با دنبال کردن آنها به توسعه شایستگی‌های فردی خود بپردازید.

مسیر توسعه شایستگی‌های فردی

گام اول – هدف گذاری

بدون هدف، گام برداشتن در مسیر سخت می‌شود. اگر ندانید که به چه چیزی می‌خواهید برسید، به این می‌ماند که برای سفر به دل جاده زده‌اید اما هیچ مقصدی را دنبال نمی‌کنید؛ شاید از چند منظره زیبا به صورت اتفاقی لذت ببرید، اما احتمالاً بعد از چند ساعت خسته خواهید شد و به دنبال جایی برای استراحت یا حتی برگشت به خانه هستید.

برای یادگیری تکنیک های هدف گذاری، اینجا کلیک کنید

قدم گذاشتن در مسیر توسعه شایستگی‌های فردی هم به همین صورت است. باید ابتدا یک یا چند هدف مشخص برای خود انتخاب کنید. به طور مثال افزایش مهارت‌های تیمی. سپس در جهت رسیدن به آن هدف برنامه‌ریزی کنید.

گام دوم – برنامه ریزی

داشتن برنامه به شما کمک می‌کند که هر روز و در هر مرحله از مسیر توسعه  فردی  فکر نکنید که قدم بعدی چه بود! این انرژی را صرف به انجام رساندن کاری کنید که شروع کرده‌اید. پس بعد از اینکه هدف خود را مشخص کردید، تعیین کنید که برای رسیدن به این هدف، چه کارهایی باید انجام شود.

برای خرید دفتر برنامه ریزی (پلنر) اینجا کلیک کنید

به طور مثال برای افزایش مهارت‌های تیمی، می‌توان برنامه‌ای ریخت که طی ۶ ماه آینده حداقل در ۵ گروه عضو شوید. از آنجایی که ما منظورمان از توسعه شایستگی‌های فردی، در هر دو بعد زندگی شخصی و سازمانی است، بهتر است این گروه‌ها هم کاری و هم غیرکاری باشند. مثلاً گروه ورزشی، گروه خیریه، گروه کتابخوانی و … مثال‌هایی از جمع‌هایی هستند که هم حضور شما در آنها برای توسعه مهارت تیمی موثر است هم تفریح به حساب می‌آیند. شما چه مثالی درباره گروه‌های کاری دارید؟

گام سوم – پشتکار

هیچ نقشه گنجی بدون اینکه مسیرش را پی بگیرید و موانعش را رد کنید، به گنج نمی‌رسد. پس صرفاً هدف و برنامه ریزی برای رسیدن به آن کافی نیست. شما باید هر روز به خود یادآور شوید که چرا می‌خواهید در مسیر توانمندی فردی خود گام بردارید. سپس با تعهد و پشتکار، برنامه ریزی که انجام داده‌اید را اجرایی کنید.

کتاب سرسختی، قدرت اشتیاق و پشتکار را بخوانید

نرم افزارهایی مانند Todoist یا wunderlist می‌توانند در چند قسمتی کردن کارها به شما کمک کنند. گاهی برداشتن یک گام بزرگ ناممکن به نظر می‌رسد. اما اگر همان را تبدیل به چند مرحله کوچک تر کنید می‌توانید بدون اینکه حتی متوجه شوید، به یک هدف بزرگ برسید.

گام چهارم – تکرار و تمرین

اگر توانستید به بخشی از اهداف خود در جهت رشد شخصی خود برسید، به شما تبریک می‌گوییم. اما فراموش نکنید که این تازه شروع راه است. برای اینکه بتوانید از مهارت خود به بهترین شکل استفاده کنید، نیاز است که آن را ملکه ذهن خود نمایید. برنامه ریزی که برای رسیدن به هدف انجام داده بودید را کنار نگذارید. اگر لازم شد آن را تکرار و تمرین کنید.

شما چه مهارتی را با این روش به دست آورده‌اید؟ چه پیشنهادی برای توسعه شایستگی‌های فردی دارید؟

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

دکمه بازگشت به بالا