سبک زندگیمد و فشن

معرفی انواع ترند بهار ۲۰۲۱ (بهار 1400)

با فرا رسیدن سال جدید همه طراحان تلاش می‌کنند که طراحی‌های جدیدی را که از سال‌های قبل متفاوت باشد را وارد عرصه مد و فشن کنند. چند سالی است که طراحان طرح‌های خود را با الهام از دهه‌های ۶۰ تا ۸۰‌ میلادی طراحی می‌کنند و امسال نیز از این قاعده مستثنی نبوده و به راحتی می‌توان در کالکشن برندهای مختلف آن را تشخیص داد. در این مقاله از مجله مدنویس قصد داریم تا با معرفی انواع ترند بهار ۲۰۲۱ شما را برای داشتن استایل زیبا و جذاب راهنمایی کنیم، پس در ادامه با ما همراه باشید.

انواع رنگ‌های ترند ۲۰۲۱

 • رنگ‌های پاستلی

طیف رنگ‌های پاستلی شامل تناژهای یاسی و سبز نعنایی است که برای ترنج کت‌ها در فصل بهار می‌توانید در ترکیب رنگ لباس‌های خود از آن‌ها استفاده کنید. رنگ دیگری که در برندهای معروفی چون chanel، prada،  chole در معرفی عرضه محصولات خود معرفی کرده‌اند رنگ میوه‌هایی مانند cherry وraspberry  است که به نام candy معروف هستند. رنگ‌های نود، گل رز صورتی ملیح و تناژ مختلفی از رنگ پوست‌ها از دیگر رنگ‌هایی هستند که در ترکیب رنگ لباس‌های فصل بهار می‌توان از آن‌ها استفاده کرد و جذاب به نظر رسید.

خرید کت زنانه از دیجی کالا

 • رنگ‌ زرد ‌و شتری

رنگ‌های شتری که نزدیک به رنگ خردلی هستند و همچنین رنگ زرد از جمله رنگ‌های ترند سال ۲۰۲۱ هستند  که برای شما استایلی شیک و کلاسیک را به ارمغان می‌آورند. برای داشتن یک استایل زیبا با رنگ‌های ترند بهار ۲۰۲۱ می‌توانید از ست بلوز و شلوار به رنگ زرد استفاده کنید و روی آن از مانتو‌های پاییزه به رنگ شتری بپوشید. همچنین می‌توانید از کت و شلوار قهوه‌ای به همراه شومیز خردلی که در استایل‌های خیابانی ۲۰۲۱ مد شده است استفاده کنید.

خرید بلوز زنانه

انواع پیراهن‌های ترند بهار ۲۰۲۱

 • پیراهن‌های حریر و توری

این نوع پیراهن‌ها برگرفته از استایل رمانتیک هستند که در کالکشن بهار ۲۰۲۱ برندهای معروفی چون valentino، dior به نمایش درآمدند. با پوشیدن این لباس‌ها احساس سبکی و خنکی را در اواخر بهار و تابستان تجربه کنید. ترکیب لباسی که برند فندی از این سبک در کالکش‌های خود ارائه کرد رویه‌های حریر به همراه تاپ و شلوار در زیر آن بود که ترکیب رنگی آن مطابق تناژ رنگ پوست مدل‌های خود بود.

خرید لباس زنانه(حریر) از دیجی کالا

 • پیراهن‌های چین‌دار

در دهه ۴۰ پیراهن‌هایی با آستین‌های پفی ودراپه برروی یقه به همراه دامن‌های چین‌دار و گل‌ گلی به ترند افسونگر معروف بود که حال پس از سال‌ها دوباره به عرصه مد وارد شده و ترند بهار ۲۰۲۱ محسوب می‌شود. برندهای مختلفی از این نوع پیراهن‌ها با ترکیب یقه دکلته، آستین پفی و دامن چین‌دار یا ترکیب یقه بسته و چین‌دار به همراه دامن‌های پرچین در کالکشن ۲۰۲۱ خود استفاده کرده‌اند. بهترین انتخاب برای افرادی که سرشانه افتاده دارند و بالاتنه آن‌ها لاغر و سرشانه‌های کم عرض دارند، پیراهن‌های با آستین پفی و یقه‌های مدل باز هستند اما اگر نسبتاً بالا‌تنه‌ شما پری دارید، این مدل را با یقه‌های بسته انتخاب کنید.

 

 • پیراهن‌های Fishnet

فرم این پیراهن نمادی از یک استایل شاد و فانتزی است. پیراهن‌ها یا در واقع رویه‌هایی از جنس تورهای درشت شبیه تور ماهیگیری از ترندهای متفاوت این فصل است که از دهه‌ی ۹۰ به امسال برگشته است. این لباس‌ها با الهام از خطوط گرافیکی و سبک مینیمال طراحی شده‌اند. حتی می‌توان با این پیراهن‌های توری یک استایل شیک داشت؛ زیرا مواردی دیگر از استایل شما کامل از زیر آن مشخص است. در برند Balenciaga، Hermes و Rick Owens این پیراهن‌ها طراحی شده است.

انواع شلوار ترند بهار ۲۰۲۱

 • شلوارهای گشاد با فاق بلند

همانطور که در طراحی برندها دیده می‌شود شلوار پارچه‌ای پاچه گشاد فاق بلند که موردی برای استایل راحت به حساب می‌آید، ترند شلوار ۲۰۲۱ است. البته گشاد بودن شلوارها از بالا تا پایین در ترند بهار ۲۰۲۱ بیش از حد معمول است.

 • شلوار Low Rise

یکی دیگر از مدل شلوارهایی که در برند بالمن و فندی دیده شد شلوار  Low Rise است. مدل این نوع شلوار به گونه‌ای است که کمرش زیر شکم و از قسمت ران پا تنگ و از زانو به پایین گشاد است، و امسال جزو ترندهای ۲۰۲۱ معرفی شد. برای ست کردن این شلوارها همانند برند بالمن کت‌های فیت تن را با سرشونه‌های شارپ به شما توصیه می‌کنیم.

 • شلوارهای Power pants

شلوارهای خیلی راحت که ساعات زیادی می‌توان به تن داشت و احساس آزادی در آن‌ها داشت شلوارهای پاور هستند. این مدل در برند Lous Vuitton و Stella MacCartney که با ایده دهه‌ ۸۰ طراحی شده است، در کالکشن بهاری دیده شد.

 • نیم‌تنه و شورت‌های فاق بلند

از دیگر انواع شلوار‌های‌ ترند بهار ۲۰۲۱ که در صحنه‌ی ران‌وی‌ها به نمایش درآمد شورت‌هایی فاق بلند (با عنوان Short Shorts) بود که نسبت به ترند شورتک‌های فصل‌های قبل‌ کوتاه‌تر هستند. این مورد با جنس‌های متفاوت (مخصوصا چرمی، بافت و پارچه‌ای گلدوزی شده) بیشتر در برند Dior،Isabel  Marant و Miu Miu وجود دارد. نیم‌تنه‌هایی با طراحی‌های متفاوت و برگرفته از اواخر دهه ۹۰ می‌توانند به‌همراه  شلوارک و شورت‌های فاق بلند ترکیب و ست جذابی را برای شما داشته باشند.

 

 • شلوارهای‌ گرمکن

امسال در برندهای Miu Miu، Balenciaga  و Y/ Project از پارچه‌های  Tracksuit که از دهه‌ ۹۰ میلادی الهام گرفته شده است، استفاده کرده‌اند اما با این تفاوت که این ‌بار ایده‌ها جدیدتر و ظریف‌تر، و  به سبک کوتور طراحی شده‌اند. به علت راحتی این نوع پارچه، آن را در لباس‌هایی متفاوت‌تر از سبک گرمکن‌های ورزشی ارائه داده‌اند. همچنین شما می‌توانید با استفاده از لباس‌هایی که از این جنس طراحی کرده‌اند خلاقیت به خرج داده و در همه‌جا از آن استفاده کنید.

انواع کت‌های ترند بهار ۲۰۲۱

 • کت‌های اور‌سایز با سرشانه‌های حجیم

کت‌های گشاد و اور‌سایز با اپل‌های بزرگ و الهام گرفته از دهه ۸۰ میلادی از دیگر انواع  ترند‌  بهار ۲۰۲۱ است. در کل اپل‌ها و سرشانه‌های حجیم مانند دهه ۸۰ بسیار پررنگ در برندهای مختلف دیده‌ می‌شود. اگر از عرصه مد شناختی داده باشید حتماً می‌دانید که طراحی کت‌هایی با شانه‌های عریض و ایستاده روند جدیدی در کالکشن برند‌ها نیست و این مدل همیشه پوشیدنی و مد است. کت‌های برند بالمن با این مدل سرشانه در الگوهای چهارخونه‌ ریز و درشت نیز دیده می‌شود.

 • کت‌های چرمی

همانطور که در معرفی کالکشن‌های برند شنل دیده شد کت‌های چرمی کوتاهی که لوگوی شنل بر روی آن چاپ شده بود و کت کوتاه اسپرت و راحت به سبک bourgeois که در برند کلاین و مدل اورسایز به سبک فتوریست در برند لوی ویتون دیده شد امسال ترند هستند.

 • کت‌های گلدوزی شده

استفاده از هنر گل‌دوزی ظریف و نقش و نگارهای سنتی، نمادی از فرهنگ بومی برروی کت‌های بلند به فرم راحت و آزاد، در ترند بهار ۲۰۲۱ جایگاه خاصی دارد. استفاده از گل‌دوزی‌های ظریف، طرح‌های هندی، نقش‌هایی از فرهنگ سرزمین‌های مختلف‌ و نمایشی از هنر مناطق متفاوت الگویی بوده است که طراحان لباس در ترند بهار ۲۰۲۱ به آن‌ها به طور ویژه پرداخته‌اند.

لباس‌های پولکی و براق

لباس‌‌های پر زرق و برق در مقابل برخی دیگر از ترندهای ساده‌ امسال از دیگر انواع ترند بهار ۲۰۲۱ محسوب می‌شوند. در واقع این ترند برگشت به استایل محبوب دیسکو است که در اواخر دهه هفتاد رواج داشته است. در استایل دیسکو لباس‌های پولکی و لمه، و براق بسیارمورد‌ پسند بود.

این‌بار نیز لباس‌های پولک ‌دوزی شده و نقره‌ای در ترند بهار و تابستان ۲۰۲۱  تکرار شده است. درخشندگی لباس‌ها حس قدرت، ثروت و فانتزی بودن را القا می‌کند که به طور ماهرانه طراحی شده است. اگر قرار است برای بالاتنه‌ی استایل خود از این مدل استفاده کنید آن را با شلوار یا دامن چرم یا ورنی به همراه کفش‌های لژدار انتخاب کنید.

اکسسوری‌های به رنگ آبی پاپ

اگر می‌خواهید استایل جذاب و خاصی را در سال ۲۰۲۱ تجربه کنید، به دنبال اکسسوری‌هایی به رنگ آبی پاپ باشید. رنگ آبی پاپ، تناژ بسیار خاص و جذابی از رنگ آبی است و استفاده از آن در اکسسوری‌ها می‌تواند بسیار در استایل شما تأثیرگذار باشد. شما می توانید از کیف دستی آبی پاپ Dior  و یا کلاه‌هایی به این رنگ استفاده کنید.

روسری‌های ابریشمی

با الهام از دهه های ۵۰ و ۶۰ میلادی، روسری‌های ابریشمی در سال ۲۰۲۱ دوباره جزو ترندهای بهاره هستند. روسری‌های ابریشمی، به ویژه در بهار و تابستان، علاوه بر اینکه از موهای شما محافظت می‌کنند، می‌توانند زیبایی استایل شما را نیز دو چندان کنند. روسری‌های ابریشمی با طرح‌ گل‌های رنگارنگ در کالکشن بهاری ۲۰۲۱ بسیاری از برندها وجود دارد و شما می‌توانید با خلاقیت خود، از آن‌ها در استایل خودتان استفاده کنید.

ماسک‌های مشکی

از آنجایی که امسال به دلیل وجود ویروس کرونا همه ما ملزم به استفاده از ماسک هستیم طراحان نیز دست به کار شده و در طراحی انواع ترندهای سال ۲۰۲۱ به پوشش ماسک نیز توجه داشته‌اند. ماسک‌های براق سیاه و سفید با هر استایلی مطابقت دارند و می‌توانند پوشش خوبی برای بینی و دهان ایجاد کنند. همچنین در کالکشن بسیاری از برندها ماسک‌های ابریشمی به رنگ مشکی نیز دیده می‌شود. استفاده از پارچه‌های ابریشمی در ساخت ماسک صورت پارچه‌ای مشکی می‌تواند تنفس را راحت‌تر کند. شما می توانید از ماسک های صورت مشکی در کنار لباس های رنگی، استایل های مونوکروم و تقریباً در تمام موقعیت‌های اجتماعی و خانوادگی و یا محل کار، از آن‌ها استفاده کنید.

امتیاز شما به مطلبی که خواندید!

0

لایک کنید

لایک
امتیاز کاربر: 4.55 ( 1 نتایج)

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا