سبک زندگیغذای روح (معرفی کتاب)

معرفی بهترین کتاب های روان شناسی شخصیت

کتاب‌های روانشناسی از آن دسته کتاب‌ها هستند که مخاطبان خاص خودشان را دارند. افرادی که به بهبود زندگی خود اهمیت‌ می‌دهند، اشخاصی که در پی مقابله با ناامیدی و افسردگی هستند، یا کسانی که به دنبال راه‌های موفقیت و ارتقا شخصیت خود هستند، معمولاً جذب اینگونه کتاب‌ها می‌شوند. نکته‌ قابل تأمل این است که تنها خواندن یکباره این کتاب‌ها نمی‌تواند کمک چندانی به شما کند و تأثیرگذاری آن منوط بر تمرین و تداوم در آن و همچنین عمل کردن به مطالب و توصیه‌ها است. این مقاله شما را با بهترین کتاب های روان شناسی شخصیت آشنا می کند و با استفاده از آن می‌توانید کتاب موردنظر خود را تهیه کنید. با مدنویس همراه باشید.

بهترین کتاب های روانشناسی شخصیت به انتخاب مدنویس

اثر مرکب اثر دارن هاردی

یکی از بهترین کتاب های روان شناسی شخصیت کتاب اثر مرکب است که درواقع کتابی برای قرار دادن شما در مسیر درست موفقیت است و شما را با اصول و قواعد آن آشنا می‌کند. دارن هاردی در این کتاب به شما می‌آموزد ‌که با قدم‌های کوچک اما مداوم می‌توانید در مسیر پیشرفتی قرار گیرید که غیرقابل باور خواهد بود. اما در عین حال به شما متذکر می‌شود که این پیشرفت یک شبه اتفاق نمی‌افتد و نیازمند آن است که عادات و تغییراتی را به صورت روزمره در خود ایجاد کنید و پس از مدتی از نتیجه آن شگفت‌زده شوید.

انتخاب‌های امروز شما می‌تواند باعث موفقیت و یا ناکامی شما در آینده شود. بنابراین برداشتن قدم‌های کوچک منجر به پیشرفت گسترده شما خواهد شد. سکه جادویی یک سنتی، اثر موجی، فرمول خوش‌شانسی و … از جمله مطالب این کتاب است. در ادامه نمونه‌ای از جملات تأثیرگذار این کتاب را باهم می‌خوانیم:

” مردی به سرعت و چهارنعل با اسبش می‌تاخت. اینطور به نظر می‌رسید که به جای بسیار مهمی می‌رفت. مردی که کنار جاده ایستاده بود، فریاد زد: کجا می روی؟ مرد اسب سوار جواب داد: نمی دانم، از اسب بپرس! این داستان زندگی خیلی از مردم است. آن‌ها سوار بر عادت‌ها و باورهای غلطشان می‌تازند، بدون اینکه بدانند به کجا می‌روند.“

خرید کتاب اثر مرکب نوشته دارن هاردی

خرده عادت‌ها اثر جیمز کلییر

همانطور که از عنوان فرعی کتاب (راهی آسان و اثبات‌ شده برای ایجاد عادت‌های خوب و از بین بردن عادت‌های بد) برمی‌آید، جیمز کلییر در این کتاب می‌کوشد تا عادات مثبت را در شما تقویت کرده و انتظاری از خواننده برای از بین بردن عادات منفی ندارد. سیستم این کتاب بسیار شیبه به کتاب اثر مرکب است و با خواندن آن می‌آموزید که برداشتن قدم‌های کوچک در طولانی مدت می‌تواند نقش مهمی را در موفقیت شما ایفا کند.

”به آسانی می‌توان اهمیت یک لحظه‌ی تعیین‌کننده را بیش‌ازاندازه برجسته کرد و ارزش ایجاد پیشرفت‌های کوچک در کارهای روزمره را نادیده گرفت. شما اغلب خودتان را متقاعد می‌کنید که دستاوردهای بزرگ به اقدامات بزرگ نیاز دارند. برای کاهش وزن، راه‌اندازی کسب‌وکار، نوشتن کتاب، پیروزی در مسابقه یا دستیابی به هر هدفی، چنان فشاری به خودتان می‌آورید که زمین زیرپای‌تان به لرزه دربیاید و به چنان پیشرفتی برسید که همه از آن حرف بزنند. پیشرفت یک‌درصدی قابل‌توجه نیست و گاهی حتی اصلاً به چشم نمی‌آید؛ اما می‌تواند بسیار مؤثر باشد، به‌خصوص در بلندمدت. تأثیر پیشرفت‌های کوچک در بلندمدت شگفت‌آور است. درحقیقت، می‌توان چنین گفت: اگر در هر روز یک سال یک درصد بهتر شوید، درنهایت سی‌وهفت برابر بهتر از قبل خواهید بود. از‌سوی ‌دیگر، اگر هر روزِ یک سال را یک درصد بدتر شوید، تقریباً تا صفر نزول کرده‌اید. “

برای خرید کتاب خرده عادت ها همین حالا کلیک کنید

خودت را به فنا نده اثر گری جان بیشاپ

” ما دائماً به خودمان رشوه می‌دهیم. ما انواع  و اقسام بهانه را در دسترس داریم که به خودمان بگوییم: نمی‌توانیم! نمی‌توانم، نمی‌توانم، نمی‌توانم؛ اما بدان که می‌توانی. این‌ها همه بهانه است. تو همه اقدامات مهم را به خودت وعده و وعید می‌دهی، و با فهرست بلند بالایی از دلایل، از انجام آن‌ها طفره می‌روی و تنها چیزی که پس از آن نصیبت می‌شود این است که تبدیل به یک آدم چرندگو می‌شوی. با این کار، تو بدتر از هرکس دیگری به خودت خیانت می‌کنی! تنها تفاوت تو و دیگرانی که همان زندگی رویایی تو را دارند این است که آن‌ها عزم خود را جزم کرده‌اند و وارد عمل شده‌اند. آن‌ها آن زندگی را ساخته‌اند و آن را زندگی کرده‌اند. “

جملاتی که خواندید بخشی از کتاب خودت را به فنا نده است که یکی از بهترین کتاب های روان شناسی شخصیت محسوب می‌شود. این کتاب مخصوص افرادی است که هرروز در حال تلاش هستند اما پیشرفتی ندارند و درجا می‌زنند و به همین دلیل خودشان را ملامت می‌کنند، ملامت و سرزنش کردن خود نه تنها مفید نبوده بلکه می‌تواند فرد را به شرایط بدتری نیز دچار کند. نویسنده در این کتاب به شما می‌آموزد که به خودتان سخت نگیرید و در عوض توانایی‌های خود را کشف و آشکار کنید.

کتاب خودت را به فنا نده اثر گری جان بیشاپ

نیمه تاریک وجود اثر دبی فورد

یکی دیگر از بهترین کتاب های روان شناسی شخصیت، کتاب نیمه تاریک وجود است. همه ما ضعف‌ها و نقص‌هایی در وجودمان داریم که دوستشان نداریم و سعی می‌کنیم که آن‌ها را پنهان کنیم. نیمه تاریک وجود ما همان ضعف‌هایی هستند که ما سعی در پنهان کردن آن‌ها داریم و مانع از رشد شخصیت ما می‌شوند.

دبی فورد در این کتاب سعی کرده تا ما را به قسمت تاریک وجود خودمان روبرو کرده و راه‌های غلبه بر آن‌ها را به ما می‌آموزد تا بتوانیم ابتدا آن‌ها را شناخته و سپس با اعتماد به نفس شخصیت خود را ارتقا دهیم. در ادامه قسمتی از کتاب را می‌خوانیم که او سعی در روبرو کردن ما با ضعف‌ها و پذیرفتن آن‌ها دارد:

” به جای سرکوب کردن سایه‌هامون باید جنبه‌هایی رو که از اونا وحشت داریم ببینیم. باید آشکارشون کنیم، باید در آغوششون بگیریم و بپذیریم‌شون، به عبارت دیگه باید بپذیریم که اونا متعلق به ما هستن. راه حل ما تو سایه نهفته‌ست. سایه راز تغییر و دگرگونیه زندگی‌مونه. سایه ارزشمندترین موهبت‌مونه. ما در مواجهه با سایه‌مونه که آزاد میشیم تا وجود یکپارچه خودمونو تجربه کنیم. ما با تجربه خوب و بد، و تاریک و روشنه وجودمونه که میتونیم رفتارهامون رو آزادانه انتخاب کنیم. باید بپذیریم که تا وقتی به نقش بازی کردن و پنهان کردن درونمون ادامه میدیم، آزاد نیستیم که باشیم و یا انتخاب کنیم. “

کتاب نیمه تاریک وجود اثر دبی فورد

چگونه در این دنیای مزخرف انسان بمانیم؟ اثر تیم دزموند

زندگی در این دنیای پر از استرس تنها چند ساعت آرامش را برای ادامه احتیاج دارد. تیم دزموند در این کتاب تمرینات مراقبه را آموزش داده و با راه‌کارها و راهنمایی‌هایی که در این کتاب به ما می‌دهد سبب می‌شود که از زندگی در این دنیا با همه سختی‌ها و دردناک بودنش لذت ببریم. درادامه قسمتی از این کتاب زیبا را با هم می‌خوانیم:

” در ذهنم تصور می‌کردم که درختی هستم با ریشه‌های عمیقی در سمت چپ اما هیچ ریشه‌ای در سمت راستم وجود ندارد. می‌دانستم که اشتباه می‌کنم. حداقل ژن‌های پدرم در من وجود داشت. من از هرکسی که در خانواده مادری‌ام وجود دارد قدبلندتر هستم و هیکلم ورزیده‌تر است و می‌دانستم که پدرم نیز قدبلند و ورزیده است. به‌ محض اینکه روی زمین دراز کشیدم احساس ضد و نقیض آزاردهنده‌ای به من دست داد. صدایی درونم می‌گفت: بخش اعظمی از ویژگی‌های فیزیکی‌ات را از پدرت گرفته‌ای. به‌علاوه او شخصیت تو را نیز شکل داده، حتی اگر در زندگی‌ات حضور نداشته است. صدای دیگری فریاد می‌کشید: من هیچ ربطی به پدرم ندارم! “

برای خرید این کتاب همین حالا روی این دکمه کلیک کنید

تئوری انتخاب اثر ویلیام گلاسر

کتاب تئوری انتخاب کتابی با نثر روان و داستان‌های واقعی از مراجعین مطب خود نویسنده است. ویلیام گلاسر در این کتاب به پذیرفتن مسئولیت زندگی خودمان و باور به اینکه ما با انتخاب خودمان هرآنچه که برایمان روی می‌دهد را بایستی بپذیریم پرداخته است. کتاب تئوری انتخاب یکی از پرفروش‌ترین کتاب‌های نیویورک تایمز و از بهترین کتاب های روان شناسی شخصیت محسوب می‌شود. پس از خواندن این کتاب مطمئن باشید‌ که با جنبه دیگری از خودتان روبرو خواهید شد:

” برای دستیابی به یک رابطه خوب، اکثر ما حاضریم رنج زیادی تحمل کنیم، چرا که اهمیت رابطه برای ما بیش از رنج بردن است. برای ایجاد، نگهداری و بهبود رابطه‌ها، حاضریم خود را درگیر کارهای ناخوشایند طولانی مدت کنیم، چرا که معتقدیم در نهایت به آدم‌هایی که به آن‌ها احتیاج داریم نزدیک‌تر می‌شویم و احساس بهتری خواهیم داشت. گاهی نیز بدون ضمانت برخورداری از یک رابطه بهتر، اکثر ما حاضریم لذت و خوش گذرانی خود را به تأخیر بیندازیم یا درد و رنجی را تحمل کنیم فقط به این امید که با ایجاد این رابطه، در آینده احساس بهتر، و رنج کم‌تری را تجربه کنیم.“

خرید کتاب تئوری انتخاب با تحویل فوری از دیجی کالا

۵ زبان عشق اثر گری چاپمن

برقراری ارتباط با دیگران مسئله مهمی است که همه ما درگیر آن هستیم و این موضوع زمانی مهم‌تر خواهد شد که آن شخص کسی باشد که او را به عنوان عشق زندگیمان انتخاب کرده‌ایم و قرار است مدت‌ طولانی را با او زندگی کنیم. کتاب ۵ زبان عشق یکی از بهترین کتاب های روان شناسی شخصیت است که نویسنده آن گری چاپمن به ۵ شیوه مختلف راه‌های عشق ورزی و همچنین دریافت عشق را به شما می‌آموزد:

” مردم به زبان‌های عشق متفاوتی صحبت می‌کنند. زبان عشق شما ممکن است با زبان عشق همسرتان متفاوت باشد، همانند تفاوت زبان چینی با فارسی. اگر زبان همسر شما چینی باشد، هر چقدر به زبان فارسی به او ابراز عشق کنید او نخواهد فهمید و در نهایت نمی‌دانید چطور به هم عشق بورزید. “

کتاب 5 زبان عشق اثر دکتر گری چاپمن نشر نوین

اگر این مطلب را پسندیدید، آن را با دوستان خود به اشتراک بگذارید. شما چه کتاب روانشناسی را پیشنهاد می‌کنید؟ در بخش نظرات برایمان بنویسید.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

دکمه بازگشت به بالا