غذای روح (معرفی کتاب)مدیتیشن و مراقبه

با بهترین کتاب مدیتیشن آشنا شوید

اگر شخصی هستید که می‌خواهید تمرینات مراقبه را شروع کنید در ادامه این مقاله با ما همراه باشید تا شما را با لیستی از بهترین کتاب مدیتیشن آشنا کنیم.

مدیتیشن نوعی برقراری ارتباط با ذهن و مراقبت از آن است که با استفاده از آن به آرامش عمیق دست خواهید یافت. مدیتیشن در گذشته در معبدها و صومعه‌های ادیان مختلف برگزاری می‌شد. اما امروزه با رواج مدیتیشن در بین افراد هر کشور، این عمل در هر مکان و زمانی انجام می‌شود. تکنیک‌های مدیتیشن به سه نوع تنفسی، تمرکزی و مانترا تقسیم ‌بندی می‌شوند. که هر یک از ما می‌توانیم یکی از آنها را برای دور کردن استرس‌های روزانه ناشی از زندگی دنیای مدرن انجام دهیم.

تنها چیزی که در انجام حرکات مدیتیشن اهمیت دارد استمرار آن و متعهد بودن فرد در انجام آنها است. در غیر این صورت نه تنها اثرات مثبتی ایجاد نمی‌شود بلکه ممکن است بر سلامت جسم بر روح نیز تاثیر داشته باشد. قبل از هر چیز اجازه دهید به صورت مختصر فوایدی که مدیتیشن می‌تواند بر زندگی ما داشته باشد را با هم بررسی کنیم:

  • کاهش استرس فشار خون و متعادل کردن ضربان قلب، با برقراری تعادل در سطح هورمون‌های کورتیزول و آدرنالین
  • ایجاد حس خوب با افزایش هورمون‌های شادی در بدن
  • داشتن خوابی آرام با افزایش سطح ملاتونین
  • بالا بردن تمرکز مغز برای حل مشکلات

به یاد داشته باشید که آگاهی از فواید مدیتیشن و مطالعه بهترین کتاب مدیتیشن می‌تواند تشویقی به عنوان آشنایی با مراقبه و شروع تمرینات شما باشد. بنابراین سعی کنید یکی از کتاب‌های معروف در رابطه با مراقبه و مدیتیشن را تهیه کرده و آن را مطالعه کنید.

معرفی بهترین کتاب مدیتیشن

مدیتیشن – استمرار مراقبه

این کتاب که نوشته ویل جانسون و ترجمه حمیدرضا عامری است به طور دقیق تمامی حرکات مدیتیشن را مورد بررسی قرار داده و به شما می‌آموزد که چگونه با گفتگوهای درونی ذهن خود در شروع مدیتیشن کنار بیایید. نویسنده این کتاب در ابتدا به این نکته اشاره می‌کند که تصور بسیاری از افراد از مدیتیشن مربوط به فرقه‌های عجیب و اسرار آمیز می شود که با انجام آنها از جریان زندگی عادی زندگی دور خواهند شد. و یا برخی دیگر تصور می‌کنند مدیتیشن به معنای تفکر عمیق است!

این کتاب در دیجی کالا ببین!

درحالی‌که مدیتیشن تنها روشی برای ارتباط ذهن با جسم بوده و افرادی که در این راه وارد می‌شوند به سلامتی ذهن و جسم دست پیدا می‌کنند. در این کتاب به این موضوع اشاره شده است که مدیتیشن ریشه‌ای چند هزار ساله داشته و جزو قدیمی‌ترین روش‌های پرورش ذهن است. پیشنهاد می‌کنیم اگر به دنبال مطالعه بهترین کتاب مدیتیش به عنوان انگیزه برای شروع هستید کتاب استقرار مراقبه از ویل جانسون را تهیه کنید.

هنر زندگی-مراقبه ویپاسانا

این اثر نوشته نویسنده معروفی به نام ویلیام هارت است که به طور جامع به تشریح ویپاسانا می‌پردازد. ویپاسانا یکی از قدیمی‌ترین تکنیک‌های مدیتیشن است که تاریخ آن به ۲۵۰۰ سال قبل بر می‌گردد. در آن زمان از این تکنیک به عنوان دارویی برای درمان بیماری‌های جسم و ذهن استفاده می‌شده است. ویپاسانا در لغت به معنای مشاهده کردن و در مدیتیشن به معنای مشاهده هر چیزی همانگونه که هست می‌باشد.

خرید کتاب هنر زندگی مراقبه ویپاسانا از دیجی کالا

به عبارت دیگر هرکسی که در مدیتیشن از این تکنیک استفاده می‌کند، قصد دارد تا روش نگاهش به دنیای مادی و چیزهایی که در اطرافش وجود دارد را تغییر دهد. این روش هیچ ارتباطی با ادیان و مذاهب مختلف نداشته و یک روش کاملاً علمی برای پاکسازی ذهن از تنش‌ها و استرس‌ها، و افکار منفی است. اگر تصور می‌کنید که این تکنیک مدیتیشن برای شما مناسب است مطالعه این کتاب را به عنوان بهترین کتاب مدیتیشن می‌توانید شروع کنید.

شعله حضور و مدیتیشن

کتاب شعله حضور و مدیتیشن اثر کریشتا مورتی است که در آن تلاش شده است خواننده را به صورت آگاهانه با مراقبه آشنا کرده و سپس به آموزش مدیتیشن بپردازد. این کتاب شامل دو بخش است که بخش اول آن به سخنرانی‌های این نویسنده در مورد مباحث اخلاقی و انسانی، و بخش دوم به آموزش مدیتیشن پرداخته شده است.

بهترین کتاب مدیتیشن

این کتاب از کریشنا مورتی رو هم مطالعه کن!

کریشنا مورتی معتقد است که مدیتیشن تنها انجام چند حرکت ساده و نشستن در گوشه‌ای از اتاق نیست. بلکه مراقبه آگاهی ذهن نسبت به فعل و انفعالات آن است. دقت داشته باشید که سبک این کتاب به گونه‌ای است که هنگام خواندن آن باید تعمق بیشتری داشته باشید. بنابراین اگر تصور می‌کنید که می‌توانید با دقت و توجه بیشتری روی متون این کتاب تمرکز کنید، مطالعه بهترین کتاب مدیتیشن به نوشته کریشنا مورتی را به شما توصیه می‌کنیم.

مراقبه

کتاب مراقبه نوشته جیمز هویت است که در آن به تشریح فنون ذهن به صورت ساده پرداخته و با تمرین‌هایی که به شما می آموزد رهایی از استرس و دغدغه‌های فکری و رسیدن به آرامش روح و جسم را برایتان ممکن می‌کند. نکته مهمی که در این کتاب نیز به آن اشاره شده این است که مراقبه در ابتدای شروع ممکن است سخت و بی‌پایه به نظر برسد. اما زمانی که تمرینات آن را به صورت مداوم و منظم انجام دهید متوجه خواهید شد که آثار مثبتی را روی ذهن و جسم‌تان خواهد داشت.

مشاهده مشخصات این کتاب در دیجی کالا

جیمز هویت در این کتاب به شما توصیه می‌کند که مراقبه را از روزی ۲ دقیقه شروع کنید. سعی نمایید به همین مقدار کم عادت کرده و سپس آن را به یک عادت دائمی تبدیل کنید. شاید تصور کنید که دو دقیقه اثر قابل توجهی نخواهد داشت، اما اگر انجام آن را به صورت روزانه انجام دهید تاثیرات مثبت آن را بر روی روح و جسم‌تان مشاهده خواهید کرد. این کتاب هم جزو بهترین کتاب مدیتیشن محسوب می شود که پیشنهاد می‌کنیم همه علاقمندان به مدیتیشن آن را مطالعه کنند.

سخن پایانی

همه کتاب‌هایی که در این مقاله به شما معرفی کردیم جزو بهترین کتاب مدیتیشن موجود در بازار هستند. یکی از بهترین ابزارها قبل از شروع انجام تمرینات مدیتیشن، خواندن کتاب‌های مفیدی است که از زبان نویسنده‌های معروف نوشته شده است. بنابراین سعی کنید به عنوان برداشتن اولین قدم برای یادگیری مراقبه، یکی از این کتاب‌ها را برای مطالعه خود انتخاب کنید تا در مسیر یادگیری تمرینات به شما کمک کنند.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

دکمه بازگشت به بالا