سبک زندگیمد و فشن

مروری بر انواع استایل پسرانه

همان‌طور که می‌دانید استایل افراد معمولاٌ برگرفته از ویژگی‌های شخصیتی آن‌هاست. به همین دلیل نوع پوشش هر یک از ما می‌تواند اطلاعاتی کلی در مورد شخصیت ما به مخاطب بدهد. از طرفی بعضی از افراد ترجیح می‌دهند علایق خود را با ترندهای روز همراه کنند و در مقابل بعضی از افراد حتی برای سالیان طولانی استایل ثابت ویژۀ خود را دارند. در هر صورت اگر به مرور انواع استایل پسرانه برای ایده گرفتن علاقه‌مندید، پیشنهاد می‌کنیم تا انتهای این مطلب همراه ما باشید تا انواع استایل پسرانه و ترندهای پیش رو را با هم مرور کنیم.

انواع استایل پسرانه

در یک دسته‌بندی کلی، انواع استایل‌های پسرانه شامل استایل‌های رسمی، نیمه‌رسمی و کژوال (روزمره) می‌شوند. در ادامه سعی می‌کنیم به بهترین آیتم‌هایی اشاره ‌کنیم که می‌توانید با ترکیب کردن آن‌ها با آیتم‌های دیگر، انواع استایل‌های پسرانه را برای خود فراهم کنید.

پالتوهای بلند

انتخاب پالتوهای بلند برای پاییز و زمستان، همواره یکی از جذاب‌ترین انواع استایل پسرانه بوده و هرگز هم از مد نخواهد افتاد. استفاده از پالتوهای بلند افراد را کشیده‌تر نشان می‌دهد و ظاهری مرتب و اتو کشیده برای آن‌ها به ارمغان می‌آورد. البته فراموش نکنید که اگر قصد خرید این نوع پالتوها را دارید، حتماً به نوع برش و دوخت آن‌ها توجه کنید. چرا که برای مثال وجود ساسون‌های عمودی بلند یکی از فاکتورهایی است که تأثیر زیادی در کشیده‌تر نشان دادن فرد دارد. استفاده از پالتوهای بلند و همراه کردن آن‌ها با شال گردن و کیف دستی می‌تواند یکی از بهترین انتخاب‌ها برای استایل‌های رسمی و نیمه‌رسمی باشد.

 

پیراهن و پلیور

یکی دیگر از بهترین انواع استایل پسرانه ، پوشیدن پلیور روی پیراهن آستین بلند مردانه است، به طوری که یقه و آستین‌های پیراهن دیده شوند. از امتیازات این استایل این است که می‌توانید آن را با یک کت رسمی یا کروات همراه کنید و یک استایل رسمی بسازید. به علاوه می‌توانید آن را با یک کاپشن یا کت اسپرت و یا به‌تنهایی استفاده کنید تا یک استایل‌ نیمه‌رسمی یا کژوال داشته باشید.

دقت کنید که نکتۀ مهم در همراه کردن پیراهن و پلیور، انتخاب درست رنگ‌های آن‌هاست. همچنین اگر به ست کردن رنگ آیتم‌های مختلف استایلتان علاقه دارید، می‌توانید رنگ پیراهن مردانه را با شلوار یا کفش خود ست کرده و روی آن پلیوری با رنگ متفاوت و هماهنگ با رنگ‌های دیگر بپوشید تا یک استایل بی‌نظیر برای خود فراهم کنید.

انواع استایل پسرانه

 

تی‌شرت ساده؛ از بهترین انواع استایل پسرانه مینیمال

اگر از طرفداران استایل مینیمال هستید، پیشنهاد ما برای استایل کژوال، انتخاب یک تی‌شرت ساده با شلوار جین یا کتان است. این استایل از ساده‌ترین و شیک‌‌ترین استایل‌های روزمره است که با گذشت زمان هم هرگز از جذابیت آن کم نمی‌شود. این استایل را می‌توانید با کفش‌های راحتی و اسپرت و یا در روزهای سردتر سال با کت‌های اسپرت همراه کنید. به علاوه در فصول سرد سال، می‌توانید به جای تی‌‍‌شرت از بلوزهای سادۀ آستین‌بلند استفاده کنید.

انواع استایل پسرانه

 

انواع استایل پسرانه در سال 2021

هر ساله با نزدیک شدن به شروع سال جدید، بزرگ‌ترین کمپانی‌های طراحی و تولید پوشاک، از طراحی‌های جدید خود رونمایی می‌کنند که به ترندهای سال پیش رو تبدیل می‌شوند. با نزدیک به سال 2021 هم بخشی از ترندهای پوشاک پسرانه مطرح شده است که در ادامه به بعضی از آن‌ها اشاره می‌کنیم .

کت‌های سافاری

خاستگاه کت‌های سافاری در واقع به پوشش ارتش انگلیس در حدود قرن 20 برمی‌گردد. فلسفۀ طراحی این کت‌ها، ساخت پوششی بوده که به اندازۀ کافی راحت باشد، جای کافی برای قرار دادن وسایل داشته باشد، با دوام و مقاوم باشد و گرمای لازم را فراهم کند. اما بعد از دوران جنگ نیز، این کت‌ها به یکی از محبو‌ب‌ترین پوشاک تبدیل شد. البته با گذشت زمان به مرور طراحی این کت‌ها به نسبت طراحی اولیۀ آن‌ها، تغییراتی جزئی داشته است.

در حال حاضر مهم‌ترین مشخصات کت‌های سافاری را می‌توان وجود جیب‌های بزرگ (معمولاً 2 جیب روی سینه و 2 جیب در پهلوها) و ظاهر شبه نظامی آن دانست. ضمناً طراحان، انواع کت‌های سافاری را با انواع مدل یقه طراحی کرده‌اند. به علاوه با گذر زمان از پارچه‌های ظریف‌تری برای دوخت کت‌های سافاری استفاده شد تا هم سبک‌تر باشند و هم در روزهایی از سال که هوای معتدلی دارند قابل استفاده باشند.

کت‌های سافاری، برای مدتی از دنیای مد و فشن فاصله گرفته بودند. اما به نظر می‌رسد از بهار سال 2021 این سبک کت‌ها دوباره از ترندهای انواع استایل پسرانه خواهند بود. کت سافاری برای استایل‌های روزمره و نیمه‌رسمی بسیار مناسب‌اند.

انواع استایل پسرانه

 

کت‌های هواپیمایی

شاید اسم کت‌های هواپیمایی (Flight jackets) را نشنیده باشید، اما قطع به یقین این نوع کت‌ها را بارها دیده‌اید. کت‌های هواپیمایی، کت‌های سبک یا کاپشن‌هایی هستند که بلندی آن‌ها نهایتاً تا کمر است، پایین و سر آستین‌های آن به حالت کش‌بافت است و یا با بند جمع شده، معمولاً یقۀ گرد ساده دارند و بیشتر از پارچه‌هایی مثل کتان، چرم و … دوخته می‌شوند. این کت‌ها نیز جزو ترندهای برتر سال 2021 خواهند بود. این کت‌ها برای استایل‌های کژوال و اسپرت مناسب‌اند و می‌توانند با شلوار کتان یا جین و کفش‌های راحتی همراه شوند.

انواع استایل پسرانه

 

آیتم‌های نئون

همان‌طور که می‌دانید، رنگ‌های نئون چند سالی است که به شدت روی بورس هستند و نقش پررنگی در دنیای مد و فشن، چه در زمینۀ پوشاک و چه در سایر زمینه ها داشته‌اند. در سال پیش رو نیز، نه‌تنها رنگ‌های نئون از مد نخواهند افتاد، بلکه استفاده از آیتم‌های نئون در انواع استایل پسرانه، یکی از ترندهایی است که در طراحی‌های بعضی از مطرح‌ترین برندهای دنیا مثل Dior دیده می‌شود.

بنابراین اگر به رنگ‌های نئون علاقه دارید و مایلید از ترندهای سال 2021 در استایل خود استفاده کنید، می‌توانید به سمت انتخاب آیتم‌هایی با رنگ‌های نئون بروید. این آیتم می‌تواند بلوز، شلوار، کفش و حتی طرح کوچکی روی یکی از آیتم‌های استایلتان باشد.

 

کت‌های بلند

بالاتر به ترکیب استایل پسرانه با پالتوهای بلند تا بالای زانو برای فصول سرد سال اشاره کردیم. اما لازم به ذکر است که یکی از ترندهای پیش‌بینی شده برای سال 2021 کت‌های بلند (تا زیر زانو) و  اور سایز (آزاد) با پارچه‌های سَبُک بهاره است. بنا به نوع آیتم‌های دیگری که برای استایلتان انتخاب می‌کنید، این کت‌های بلند می‌توانند بخشی از یک استایل رسمی، نیمه‌رسمی و حتی کژوال باشند.

 

نکاتی برای انواع استایل پسرانه

در انتهای این مطلب می‌خواهیم به نکاتی اشاره کنیم که می‌توانند در جذاب‌تر کردن هر کدام از انواع استایل پسرانه تأثیر چشم‌گیری داشته باشند.

  • کفش‌ها جزو آیتم‌هایی هستند که تقریباً با هر بار پوشیدن کثیف می‌شوند. از طرفی تمیز نبودن کفش‌ها تأثیر منفی زیادی در ظاهر استایل دارند. بنابراین اگر تمیز کردن کفش‌ها را جزو عادات همیشگی خود قرار دهید، در واقع راه زیادی را برای شیک‌پوشی طی کرده‌اید.
  • چروک‌های لباس حتی در استایل‌های روزمره و غیر رسمی می‌توانند استایلتان را به هم ریخته و نامرتب نشان دهند. بنابراین تا جای ممکن سعی کنید که لباس‌هایتان را اتو کنید. همچنین هنگام خرید، بیشتر جنس‌هایی را را انتخاب کنید که می‌دانید کمتر چروک می‌شوند.
  • ست کردن رنگ و جنس اکسسوری‌ها می‌تواند یک استایل چشم‌نواز و منحصر به فرد را برایتان به ارمغان آورد. بنابراین به اکسسوری‌ها و آیتم‌های جزئی استایلتان بیشتر توجه کنید.
  • سعی کنید بیشتر از 2 یا 3 رنگ و طرح را با هم ترکیب نکنید. چرا که هر چه قدر هم که این رنگ‌ها و طرح‌ها با هم هماهنگ باشند، نهایتاً ممکن است ظاهر به هم‌ریخته‌ای برای استایلتان بسازند.

از این که تا پایان این مطلب در زمینۀ مد و فشن با ما همراه بودید، سپاسگزاریم. خوشحال می شویم اگر نظرات خود را با ما درمیان بگذارید و این مطلب را برای دوستان خود بفرستید.

امتیاز شما به مطلبی که خواندید!

0

لایک کنید

لایک
امتیاز کاربر: اولین نفر باشید !

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا